Mēslojuma izkliede


Lai mēslojums tiktu pēc iespējas labāk izmantots, uzturvielām ir jābūt izkliedētām vienmērīgi un pareizajā apmērā, kā arī, ievērojot vēlamo mēslošanas joslas platumu. Mēs vienmēr cenšamies Jūs nodrošināt ar augstas kvalitātes produktu, bet gala rezultātu ietekmē mēslojuma sadalījums uz lauka, turklāt, tikai lietojot mēslojumu precīzi un uzmanīgi, var nodrošināt labāko iespējamo ražu.

Izkliedes tehnikas ražotāju izstrādātās mēslojuma izkliedes tabulas balstās uz izmēģinājumiem, kas notikuši ideālos apstākļos testēšanas stacijās. Šīs tabulas sniedz informāciju par to, kā iestatīt izkliedes tehniku optimāla rezultāta sasniegšanai, kā panākt vienmērīgu izkliedi pie vēlamā mēslojuma apjoma (kg / ha) un konkrēta mēslošanas joslas platuma. Šie uzstādījumi atšķiras dažādu mašīnu un mēslošanas līdzekļu veidu starpā.

Ja izkliedes tabulas nav pieejamas, tad nepieciešamās izkliedes novērtējuma veikšanai ir ieteicams izmantot lauka izmēģinājumu aprīkojumu, tomēr šī metode ir mazāk precīza.

Mazās platībās parasti tiek izmantoti centrbēdzes kaisītāji ar 12 m darbības platumu, bet lielākām apstrādājamajām platībām biežāk tiek izmantoti centrbēdzes un pneimatiskie kaisītāji – to darbības platums ir 24-36 m.

Kaisītājs

Neatbilstoša mēslojuma lietošana noved pie sliktas ražas un atkritumu rašanās. To var novērst, pirms katras mēslošanas ievērojot zemāk minētās vadlīnijas: 

 • Pārbaudiet kaisītāja vispārējo stāvokli un nolietojumu, nomainot nepieciešamās detaļas un ievērojot ražotāja sniegtās lietošanas rekomendācijas. 
 • Pirms lauka apstrādes noregulējiet kaisītāja iestatījumus saskaņā ar rekomendācijām, kas atbilst konkrētajam mēslojuma produktam un izmēģiniet tā darbību. Pielāgojiet kaisītāju, lai panāktu zemu variāciju koeficientu. 
 • Regulāri pārbaudiet iestatījumus, lai nodrošinātu kaisītāja darbības konsekvenci. 
 • Ja jums pašiem nav pieejamas kalibrēšanas iekārtas, izmantojiet kaisītāju kalibrēšanas servisa palīdzību. 
 • Iegrāmatojiet un saglabājiet informāciju par ikvienu veikto kalibrēšanu. 
 • Regulāri tīriet kaisītāju – gan lietošanas laikā, gan pēc tās. Noskalojiet to ar ūdeni katras dienas, kad tas lietots, izskaņā. 
 • Apklājiet mēslojuma trauku un kaisītāja atveres, ja tās ir piepildītas ar mēslojumu, arī nelielu darba pārtraukumu laikā. 
 • Izmantojiet kaisitāju, kam ir režģis virs konteinera, režģa acs platumam būtu jābūt apmēram 10 mm. Tas samazina darba pārtraukšanas risku mašīnas izlādes laikā. 
 • Rūpējieties, lai kaisītājs būtu labā stāvoklī – atbilstoši instrukcijai.

Minerālmēslu izkliedētāja regulēšana

Pareizu kaisītāja iestatīšanu darbam nosaka mēslojuma fizikālās īpašības. Īpaši liela loma ir mēslojuma daļiņu lielumam un līdz ar to – korektai to izkliedei, tilpuma blīvumam un plūsmas ātrumam.

 • Izlasi lietošanas instrukciju! Īpašu uzmanību velti ražotāja ieteikumiem iekārtas iestatīšanai darbam, kā arī norādēm par kalibrēšanu.
 • Centrbēdzes kaisītāju iestati darbam atbilstoši mēslojuma izkliedes tabulai. UZMANĪBU! Dažkārt konkrētais mēslošanas produkts tiek ražots vairāk, nekā tikai vienā ražotnē. Tādā gadījumā produktam var būt atšķirīgas izkliedes īpašības no tām, kas norādītas izkliedes tabulās. Tāpēc vienmēr rūpīgi izlasiet norādes, kas sniegtas tieši uz iepakojuma.
 • Pirms katras mēslošanas pārbaudiet nepieciešamo mēslojuma daudzumu.
 • Pirms mēslošanas pārbaudiet izsmidzinātāju attiecībā uz mēslojuma izkliedētspēju.

Mēslojuma izkliede

 • Uz lauka ievērojiet atbilstošu braukšanas distanci. Ja nav fiksētas mēslojamās joslas, apzīmējiet tās ar putām, krāsām, kociņiem, vai kā citādi. Nepaļaujieties tikai uz acumēru!
 • Izmantojiet norobežojošo aprīkojumu un ievērojiet drošu attālumu.
 • Neveiciet mēslošanu stipra vēja apstākļos. Centrbēdzes kaisītāji parasti ir jutīgāki nekā izspiešanas inžektori. Pretvējš var visu izkliedes materiālu novirzīt sāņus.
 • Esiet vērīgi, ja mēslošanas laikā ir augsts mitruma līmenis. Daži mēslošanas produkti absorbē vairāk mitruma, nekā citi.
 • Saglabājiet nemainīgu darba ātrumu. Ātruma atšķirības par 10 – 20% rada jūtamu ietekmi attiecībā uz mēslošanu.
 • Nebrauciet pārāk ātri. Jo ātrāk jūs brauksiet, jo vairāk būs jūtama nelīdzenas virsmas ietekme. Lielāks ātrums var radīt lielāku spiedienu attiecībā uz mēslojamajām virsmām un attiecīgi var tikt izmests lielāks mēslojuma daudzums. Savukārt tas var novest pie nevienmērīgas izkliedes.
 • Pastāvīgi pārbaudiet kaisīšanas iznākumu. Hidrauliskajiem inžektoriem var būt nepieciešama augstuma pieregulēšana. Kaisītājiem ar izspiedēju var būt jāpārbauda pie atverēm esošie ruļļi. Nevienmērīgu sadali var izraisīt šļūtenes krokas un caurumi. Plašāk lasiet lietošanas pamācībā!

YaraVita mēslojuma izkliede

Uz ārpussakņu sistēmas lietojamie izsmidzināšanas līdzekļi nodrošina precīzu nepieciešamās barības vielas uzņemšanu īstajā laikā, un tie var būt īpaši izstrādāti lietošanai uz lapām vai augļa, lai apmierinātu tūlītējās kultūrauga vajadzības. Uz ārpussakņu sistēmas lietojamie YaraVita izsmidzināšanas līdzekļi ir plaši miksējami ar citiem agroķīmiskajiem izstrādājumiem, kas padara to lietošanu vienkāršāku un ērtāku. Vietnē www.tankmix.com atradīsiet vairāk nekā 30.000 produktu miksēšanas rezultātu. Šī vietne ik dienu tiek papildināta ar arvien jaunu informāciju un tajā ir iespējama meklēšana gan pēc produkta nosaukuma, gan arī aktīvās vielas. Tāpat kompānija Yara ir izstrādājusi mobilo aplikāciju Yara TankmixIT, kas Jums nodrošinās to pašu informāciju mobilajā ierīcē. Plašāk par to lasiet šeit.

Mēslojuma izkliedētāju ražotāji:

Amazone

Amazone ir viens no Eiropā lielākajiem izkliedētāju ražotājiem. Viņu galvenais mērķis ir lauksaimniekiem nodrošināt iekārtas, kas ļauj gūt labākos rezultātus kultūraugu audzēšanā.

Bogballe

BOGBALLE ir viens no pasaules vadošajiem mēslojuma izkliedētāju ražotājiem. Kompānija pastāvīgi strādā pie minerālmēslojuma izkliedēšanas tehnoloģiju attīstīšanas.

Evans and Pearce

Evans and Pearce Ltd ir flagmaņi graudu ventilācijā un apstrādē.

Kongskilde

Kongskilde strādā pie augsnes kultivēšanas un augu kopšanas metodēm un aprīkojuma.

Kubota

Kubota ir kļuvusi par starptautiski atpazīstamu zīmolu līderi, koncentrējoties uz sabiedrisko labumu, kas tiek gūts, piedāvājot videi nekaitīgu lauksaimniecisko aprīkojumu.

Farmec Sulky

Sulky ir tirgus līderis mēslojuma izkliedētāju un sēklu kaisītāju ražošanā Francijā; tas ierindojas arī starp TOP3 ražotājiem Eiropā.

Kuhn

KUHN mēslojuma izkliedētāji nodrošina garu iekārtu mūžu un lielu izkliedes jaudu, un var samazināt lauksaimnieku ilgtermiņa izdevumus un uzlabot kopējo atdevi no ieguldījumiem.

Teagle

Teagle ražo tirgū vadošajās pozīcijās esošos ‘Tomahawk’ izstrādājumus, kas veido pamatu mūsdienīgām lauksaimnieciskajām iekārtām, ko izmanto lauksaimnieki visā pasaulē.

Kverneland

Kverneland ražojumi veicina efektivitāti gan attiecībā uz izmaksām, gan ražu.