Yara Latvija podkāsts

Yara agronomi Latvijā Agnese Pinka un Ernests Čakāns uzsāk podkāstu publicēšanu, kur reizi mēnesī tiks apskatīts kāds agronomijas tēmai aktuāls jautājums. Strādājot Latvijas tirgū jau vairāk kā 20 gadus, esam uzkrājuši savu zināšanu un pieredzes bagāžu, un vēlamies ar tām dalīties jaunā un interaktīvā formā, lai mūsu klausītāji spētu saimniekot vēl gudrāk un efektīvāk.

1. Ko atklāj lapu analīzes?

Pirmais podkāsta ieraksts ir veltīts 2020.gada lapu analīžu apskatam un svarīgākajiem secinājumiem.  Agneses Pinkas un Ernesta Čakāna sarunā uzzināsiet plašāk par kālija, magnija, cinka un pārējo barības elementu saturu augos. 15.10.2020. 

 

2. Fosfors - augu enerģijas valūta 

Yara Latvija agronomu sarunā noskaidrojiet, kur iegūst fosforu, kādas ir fosfora funkcijas un kā sekot līdzi fosfora nodrošinājumam augos. 03.11.2020. 

3. Slāpeklis. 1.daļa. 

Agronomu pirmajā sarunā par slāpekli uzziniet, kā augi uzņem slāpekli; kas notiek, ja slāpekļa daudzums pārsniedz augam vajadzīgo; kādi izskatās augi, ja tiem trūkst slāpeklis vai tā ir par daudz; kāda ir slāpekļa ietekme uz kultūraugu ražu? 08.12.2020. 

4. Slāpeklis. 2.daļa. 

Šoreiz 15 minūtēs par svarīgāko, kas jāzina par slāpekli lauksaimniecībā: kādas slāpekļa formas ir atrodamas minerālmēslos; kāda ir tā visefektīvākā forma augiem; kādi ir ieteicamie slāpekļa mēslošanas līdzekļi graudkopībā un dārzkopībā; slāpekļa pārvaldības izmantošanas rīki.  15.12.2020. 

5. Kāpēc augiem ir nepieciešams kālijs?

Kāda ir kālija loma augu šūnu funkcionēšanā? Galvenie kālija trūkuma simptomi augiem; kālijs un augu slimības, laikapstākļu radītais stress. Kas jāņem vērā, veidojot kālija mēslošanas plānu?  12.01.2021.

Agnese Pinka
Agnese Pinka
Agronome Baltijas valstīs
Ernests Čakāns
Ernests Čakāns
Tirdzniecības pārstāvis - agronoms