Yara Latvija podkāsts

Yara agronomi Latvijā Agnese Pinka un Ernests Čakāns uzsāk podkāstu publicēšanu, kur reizi mēnesī tiks apskatīts kāds agronomijas tēmai aktuāls jautājums. Strādājot Latvijas tirgū jau vairāk kā 20 gadus, esam uzkrājuši savu zināšanu un pieredzes bagāžu, un vēlamies ar tām dalīties jaunā un interaktīvā formā, lai mūsu klausītāji spētu saimniekot vēl gudrāk un efektīvāk.

8. Profesionālā dārzkopība - kā izaudzēt vairāk?

Yara Latvija agronomes Agneses Pinkas un SIA "A.M.Ozoli" tirdzniecības vadītāja Oskara Miglāna sarunā noskaidrojiet, kādas ir aktuālās tendences un ieteikumi profesionālajiem dārzkopjiem.  28.04.2021.

7. Ārpussakņu mēslojums - kā izvēlēties un kad izmantot?

Ārpussakņu mēslojums ir neatņemama pilnvērtīgas mēslošanas programmas sastāvdaļa. Šajā podkāsta epizodē atbildēsim uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par šo mēslojuma veidu.  09.03.2021.

6. Kvalitatīvi minerālmēsli un tehnika-tas atmaksājas!

Yara Latvija tirdzniecības vadītājs Ģirts Peirāgs un SIA "Amazone" pārdošanas vadītājs Jānis Vītols atgādinās, kādēļ kvalitātei ir tik būtiska nozīme; kādas ir lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības tendences; īsi padomi tehnikas pārvaldībā pirms intensīvās sezonas sākuma  23.02.2021.

5. Kāpēc augiem ir nepieciešams kālijs?

Kāda ir kālija loma augu šūnu funkcionēšanā? Galvenie kālija trūkuma simptomi augiem; kālijs un augu slimības, laikapstākļu radītais stress. Kas jāņem vērā, veidojot kālija mēslošanas plānu?  12.01.2021.

4. Slāpeklis. 2.daļa. 

Šoreiz 15 minūtēs par svarīgāko, kas jāzina par slāpekli lauksaimniecībā: kādas slāpekļa formas ir atrodamas minerālmēslos; kāda ir tā visefektīvākā forma augiem; kādi ir ieteicamie slāpekļa mēslošanas līdzekļi graudkopībā un dārzkopībā; slāpekļa pārvaldības izmantošanas rīki.  15.12.2020. 

3. Slāpeklis. 1.daļa. 

Agronomu pirmajā sarunā par slāpekli uzziniet, kā augi uzņem slāpekli; kas notiek, ja slāpekļa daudzums pārsniedz augam vajadzīgo; kādi izskatās augi, ja tiem trūkst slāpeklis vai tā ir par daudz; kāda ir slāpekļa ietekme uz kultūraugu ražu? 08.12.2020. 

2. Fosfors - augu enerģijas valūta 

Yara Latvija agronomu sarunā noskaidrojiet, kur iegūst fosforu, kādas ir fosfora funkcijas un kā sekot līdzi fosfora nodrošinājumam augos. 03.11.2020. 

1. Ko atklāj lapu analīzes?

Pirmais podkāsta ieraksts ir veltīts 2020.gada lapu analīžu apskatam un svarīgākajiem secinājumiem.  Agneses Pinkas un Ernesta Čakāna sarunā uzzināsiet plašāk par kālija, magnija, cinka un pārējo barības elementu saturu augos. 15.10.2020. 

 

Agnese Pinka
Agnese Pinka
Agronome - konsultante