Kā sagatavot izkliedētāju darbam?

Guntim Mundaugim, kurš šobrīd ir LPKS "LATRAPS" vecākais servisa mehāniķis, ir liela pieredze saistībā ar minerālmēslu izkliedētāju lietošanu un servisu. Kam pievērst uzmanību sagatavojot  izkliedētāju darbam? Par to vairāk Guntis šajā video:

Visa pamatā ir pareizi izvēlēti minerālmēsli. Uzziniet, kāpēc?

Regulāri pārbaudiet izkliedētāju

Regulāri pārbaudiet, vai izkliedētāja daļas nav nodilušas, jo nodilums var ietekmēt izkliedes vienmērību. Ja nepieciešams, nomainiet rezerves daļas un ievērojiet ražotāja apkopes ieteikumus. Salīdziniet jūgvārpstas rādījumus traktora ekrānā ar reālo situāciju. Daudzos gadījumos rādījumi atšķiras, tātad izkliedētājs nedarbojas ar paredzēto jūgvārpstas ātrumu.

_DSC3103.JPG

Tīriet izkliedētāju

Notīriet izkliedētāju gan lietošanas laikā, gan pēc lietošanas. Īpašu uzmanību pievērsiet izkliedētāja lāpstiņām un katrreiz pirms tvertnes uzpildīšanas notīriet tās.

Tīrīšana ir īpaši svarīga, ja izmanto mēslošanas līdzekļus, kas satur sēru. Ir zināms, ka ar laiku sēra mēslošanas līdzekļi nogulsnējas uz izkliedētāja lāpstiņām, kas var radīt tā uzkrāšanos vai izraisīt aizsprostojumu, novedot pie nevienmērīgas mēslojuma izkliedes. Yara iesaka izmantot WD40 tipa produktu un lupatu, lai notīrītu lāpstiņas. Lubrikanti, kas izgatavoti uz eļļas bāzes, ātri izšķīdinās sēra nogulsnējumus.

Vairāk informācijas

Šie īsie stāsti parādīs, kāpēc un kā atmaksājas pareiza mēslojuma izvēle un barības vielu precīzas un vienmērīgas izkliedes nodrošināšana. Šie ir mūsu ieteikumi, kā aizsargāt Jūsu investīcijas un nekaitēt videi:

Ieteicamie mēslošanas līdzekļi

Lai precīzi izkliedētu minerālmēslus visā izkliedes joslas platumā, ir svarīgi izmantot kvalitatīvu mēslojumu. Visiem Yara mēslošanas līdzekļiem ir izcilas izkliedes īpašības, tāpēc tie ir vieni no populārākajiem un ir īpaši ieteicami.

Reģistrējieties kādam no semināriem jau šodien!

Aizpildiet šo reģistrācijas formu, norādot kuru no semināriem tieši plānojat apmeklēt.

Jūsu nodarbošanās:

Jautā ekspertam

Mūsu augu mēslošanas speciālisti ir gatavi jebkurā laikā atbildēt uz Jums interesējošajiem jautājumiem par Yara produktiem un mūsu piedāvātajiem risinājumiem augu mēslošanā.
Augu mēslošanas eksperti
Augu mēslošanas eksperti
Agnese Pinka
Agnese Pinka
Agronome - konsultante
Daiga Sergejeva
Daiga Sergejeva
Agronome - konsultante

Zemgale, Kurzeme, Vidzeme 

Sandra Mediņa - Tolmane
Sandra Mediņa - Tolmane
Agronome - konsultante

Latgale, Vidzeme