Lauka dārzeņu mēslošana

Kompānijas Yara speciālisti ir izstrādājuši mēslošanas ieteikumus vairākām dārzeņu grupām dažādās augu attīstības stadijās.

 

All field vegetables crop growing programm.png

Uzklikšķiniet uz attēla, lai to apskatītu lielākā izmērā un varētu lejupielādēt kā PDF failu.

Mēslošana stādu audzēšanas laikā

 

Iesakām mēslot stādu 2-3 īsto lapu fāzē un nedēļu vēlāk (īpaši svarīgi, ja augsnes pH ir zems vai ir zema augsnes temperatūra) ar Yara Tera KRISTALON 13-40-13 YELLOW 0,2–0,3% koncentrācijā (200 -300 g/100 l ūdens).

Lietojiet YaraVita ACTISIL, lai uzlabotu sakņu veidošanos un stādi būtu stiprināti- divreiz no 2-3 īsto lapu fāzes 0,1–0,2% koncentrācijā (100-200 g YaraVita ACTISIL uz 100 l ūdens).

Stādiem, kuriem nepieciešams ilgāks audzēšanas periods, laistiet stādus reizi nedēļā ar YaraTera Kristalon RED 12-12-36 šķīdumu 0,1%  koncentrācijā pārmaiņus ar YaraTera CALCINIT 0,1% šķīdumu.

 

Kompleksā mēslojuma lietošana pirms sēšanas / stādīšanas

 

YaraMila COMPLEX 12-11-18 vai YaraMila CROPCARE 11-11-21 lietojiet divas nedēļas pirms sēšanas / stādīšanas ar devu, kas norādīta mēslošanas programmā. Ja izmantojat dēstu stādāmās mašīnas ar minerālmēslu iestrādi, devas var samazināt par 10-15 %. Var daļu mēslojuma iestrādāt augsnē pirms stādīšanas un daļu kopā ar stādīšanu.

YaraMila COMPLEX 12-11-18 un YaraMila CROPCARE 11-11-21 ir augiem viegli uzņemams un izmantojams, ļauj iegūt maksimālas ražas un uzlabo kvalitāti līdzsvarotā sastāva dēļ.

YaraMila COMPLEX 12-11-18 ir piemērots dārzeņiem ar īsāku veģetācijas periodu, jo satur aktīvu fosfora formu- polifosfātus, kas augiem ir ātri pieejams un izmantojams. Polifosfāts veicina arī papildus mikroelementu uzņemšanu no augsnes.

 

Papildmēslošana caur augsni veģetācijas laikā

 

Izmantojiet YaraLiva TROPICOTE un YaraLiva NITRABOR dārzeņu papildmēslošanai caur augsni veģetācijas laikā, saskaņā ar mēslošanas programmu. Vislabākos rezultātus sasniegsiet, ja izmantosiet mēslojumu uz mitras augsnes. Šajos produktos esošais kalcijs papildus darbojas kā augsnes reakcijas stabilizators. Tas uzlabo arī dārzeņu uzturvērtību, uzglabāšanās īpašības un samazina dārzeņu bojājumus pārvadāšanas laikā

 

Ārpussakņu mēslošana veģetācijas laikā

 

 Smidzināšana ar YaraTera  KRISTALON 13-40-13 YELLOW agrajās  augšanas  fāzēs veicina ātrāku sakņu sistēmas attīstību (īpaši svarīgi zemā temperatūrā un zemā vai pārāk augstā pH).

YaraVita BRASSITREL PRO ir ārpussakņu mēslojums, kas paredzēts lietošanai pirms intensīvas augšanas periodiem. Sastāvs ir īpaši piemērots visiem Brassica dzimtas dārzeņiem. Līdzsvarotais sastāvs: bors, mangāns, molibdēns, magnijs un kalcijs sekmē intensīvāku augšanu un palielina augu izturību pret fizioloģiskām slimībām.

Intensīvas veģetatīvās augšanas fāzē augus ieteicams smidzināt ar YaraTera KRISTALON 18-18-18 SPECIAL. Līdzsvarotais NPK saturs un mikroelementi stimulē lapu augšanu.

Regulāra YaraTera CALCINIT izsmidzināšana (īpaši apstākļos, kad ir mitruma deficīts) novērš fizioloģiskās slimības, ko izsauc kalcija trūkums. Piemēram, tādas kā lapu galu nekrozi (tip burn), sauso puvi.

YaraTera KRISTALON 6-12-36 ORANGE ar augstu kālija līmeni lieto ražas veidošanās laikā un ēdamo auga daļu gatavošanās laikā, tas uzlabo krāsojumu, veido svara pieaugumu un palielina ogļhidrātu saturu.

Papildu mikroelementu nodrošināšanai izmantojiet YaraTera TENSO COCKTAIL atsevišķi vai kopā ar YaraTera CALCINIT. Izmantojiet profilaktiski augsnēs ar augstu pH līmeni (bieži sastopamas apgabalos, kur audzē Brassica dzimtas dārzeņus), vai tad kad jau ir redzamas mikroelementu trūkuma pazīmes.

Jautā ekspertam

Mūsu augu mēslošanas speciālisti ir gatavi jebkurā laikā atbildēt uz Jums interesējošajiem jautājumiem par Yara produktiem un mūsu piedāvātajiem risinājumiem augu mēslošanā.
Augu mēslošanas eksperti
Augu mēslošanas eksperti
Agnese Pinka
Agnese Pinka
Agronome - konsultante
Daiga Sergejeva
Daiga Sergejeva
Tirdzniecības pārstāve - agronome

Zemgale, Kurzeme, Vidzeme 

Sandra Mediņa - Tolmane
Sandra Mediņa - Tolmane
Tirdzniecības pārstāve - agronome

Latgale, Vidzeme