Kā uzlabot ogu kvalitāti

Kālijs ir īpaši svarīgs ogu kvalitātes nodrošināšanai, jo tas rada augstu cukura un skābuma saturu un labu ogu garšu.

Šis elements ir svarīgs ogu elpošanai un regulē poru atvēršanās un aizvēršanās procesu, palīdzot uzlabot ūdens izmantošanas efektivitāti, jo īpaši lielas mitruma iedarbības periodos. Kālijs ir iesaistīts dažādos barības vielu transportēšanas un uzkrāšanas procesos augā, ieskaitot nitrātu pārvietošanu un dažu enzīmu aktivizēšanu. Tas var arī palīdzēt mazināt stresu, tādu kā sala ietekmi, palielinot osmotisko potenciālu un tādējādi pazeminot šūnu šķīduma sasalšanas temperatūru.

Kālijs un ogu kvalitāte.png
47. attēls

 

Galvenās kvalitātes īpašības, piemēram, ogu skābums un TSS, turpina pieaugt ar kālija līmeni  600kg K2O / ha un vairāk (47. attēls). Kālijs arī ietekmē C vitamīna saturu ogās un tam ir tiešs efekts uz antocianīna līmeni, uzlabojot ogu krāsu (48. attēls). Kālija daudzums ir jālīdzsvaro ar slāpekļa daudzumu un jāpielāgo atkarībā no auga augšanas stadijas.

Kālijs-–-kvalitāte-compressor.png
48. attēls

 

Veģetatīvās augšanas periodā nepieciešamais slāpekļa daudzums ir aptuveni 2,5 reizes lielāks  nekā kālija, bet ražošanas laikā piemērotāka ir molārā N: K attiecība 2: 1 vai 1: 1, un šāda proporcija palīdzēs uzlabot ogu kvalitāti (49. attēls).

N-un-K-attiecība-–-raža-un-ogu-kvalitāte-compressor.png
49 attēls

 

Tāpat arī kālija un kalcija attiecībai ir jābūt līdzsvarā, lai nodrošinātu labu ogu garšu, ogu izturību un līdz ar to ilgāku uzglabāšanas laiku, kā arī optimālu ražu. Ir arī svarīgi apzināties, ka augsts kālija līmenis ne vienmēr palielina ogu stingrību – tā nenotiek, ja tas ierobežo kalcija uzņemšanu.

Zemenes ir jutīgas pret sāļumu, tādēļ kālija hlorīds, kam ir augsts sāls indekss, nav piemērots šim kultūraugam. Raža uzlabojas, ja tiek izmantoti citi kālija veidi, piemēram, kālija sulfāts vai kālija nitrāts (50. attēls).

K-forma-–-raža-un-sāļu-daudzums-compressor.png
50. attēls

 

Kālijs var palīdzēt mazināt sāļuma ietekmi, samazinot zemeņu apvalka bojājumus un palīdzot uzturēt ogu kvalitāti, tādējādi vienlaikus arī samazinot ražas zudumus (52. attēls).

Kālijs-–-sāļu-satura-uzlabošana-compressor.png
52. attēls

Ieteikumi zemeņu ražas un kvalitātes paaugstināšanai

Zemeņu mēslošanas programma

Zemeņu mēslošanas programma

Kompānijas Yara speciālistu izstrādātā mēslošanas programma zemenēm var palīdzēt Jums gūt lieliskus ražas rādītājus.
Kā palielināt zemeņu ogu skaitu un svaru

Kā palielināt zemeņu ogu skaitu un svaru

Lai nodrošinātu lielāku zemeņu ogu skaitu, ir nepieciešama līdzsvarota augu mēslošana. Kālijs ir īpaši nozīmīgs ziedu veidošanai,bet bors un cinks ietekmē ogu skaitu.
Kā palielināt zemeņu ražu

Kā palielināt zemeņu ražu

Lai sasniegtu maksimālu rentabilitāti, ir svarīgi izaudzēt augu ar augstu ražīgumu un labu kvalitāti.
Kā ietekmēt zemeņu kvalitāti

Kā ietekmēt zemeņu kvalitāti

Lai panāktu labu zemeņu ražas kvalitāti, ir nepieciešama sabalansēta kultūraugu mēslošana. Kvalitātes saglabāšanā īpaši svarīga loma ir kālijam, kalcijam un boram.
Kā uzlabot ogu kvalitāti

Kā uzlabot ogu kvalitāti

Kālijs ir īpaši svarīgs ogu kvalitātes nodrošināšanai, jo tas rada augstu cukura un skābuma saturu un labu ogu garšu.
Kā pagarināt zemeņu uzglabāšanas laiku

Kā pagarināt zemeņu uzglabāšanas laiku

Zemenes ir ļoti jutīgas pret sasitumiem un nepareizu uzglabāšanu pēc ražas novākšanas. Kalcijs palīdz uzlabot ogu tvirtumu, pagarina kvalitātes un uzglabāšanas laiku.
Zemeņu agronomiskie principi

Zemeņu agronomiskie principi

Katra audzētāja mērķis ir liela augstākās kvalitātes raža, un ir ievērojams skaits agronomisko faktoru, kas to var ietekmēt.
Zemeņu veselība

Kā ietekmēt zemeņu veselību?

Auga un ogu nodrošinājumam ar barības vielām ir nozīmīga loma zemeņu veselības un ogu kvalitātes saglabāšanā.
Zemeņu augsnes prasības

Zemeņu augsnes un ūdens prasības

Zemenēm nav īpašu prasību attiecībā uz augsnes tipu, tomēr tās ir ļoti jutīgas pret sāļumu, tāpēc apūdeņošana un mēslošana ir rūpīgi jāpārvalda.
Zemeņu audzēšanas sistēmas

Zemeņu audzēšanas sistēmas

Zemenes audzē daudzās dažādās ražošanas sistēmās ar mērķi ražot augstas kvalitātes ogas ar pietiekamu elastību, lai varētu nodrošināt tirgus prasības un darbaspēka pieejamību.
Zemeņu audzēšana pasaulē

Zemeņu audzēšana pasaulē

Zemenes pieder pie Rosaceae dzimtas Fragaria ģints, un tās ierindojas starp visvairāk patērētajām ogām visā pasaulē.
Barības elementu trūkums

Nosakiet, vai zemenēm iztrūkst kādi barības elementi

Nosakiet un diagnosticējiet, vai jūsu zemenēm ir barības vielu deficīts, un uzziniet vairāk par simptomiem un cēloņiem, kā arī par to, kā kontrolēt vai labot trūkumu

Yara produktu saimes

YaraMila

YaraMila- NPK (S) kombinētie mēslošanas līdzekļi

Augstas koncentrācijas viendabīgi NPK (slāpekli, fosforu un kāliju saturoši) mēslošanas līdzekļi, kas ir speciāli izstrādāti visām kultūraugu grupām. Tie apvieno augam svarīgākās barības vielas: slāpekli, fosforu un kāliju.
YaraBela

YaraBela- Slāpekli un sēru saturoši minerālmēsli

Amonija nitrāta (slāpekļa) mēslošanas līdzekļi, kas nodrošina pastāvīgu, pārbaudītu kultūraugu kvalitāti un ražu gadu no gada, tos lietojot plašam kultūru klāstam dažādos klimatiskajos apstākļos.
YaraVita

YaraVita- Mikroelementi

Pilnīga produktu līnija, kas nodrošina auga normālai augšanai un attīstībai nepieciešamos mikroelementus. Papildinot pamata barības vielas ar šiem produktiem, no saviem kultūraugiem iegūsiet daudz vairāk.
YaraLiva produkti

YaraLiva- Kalcija nitrātu saturoši mēslošanas līdzekļi

YaraLiva mēslošanas līdzekļu sastāvā ir kalcija nitrāts, kas nodrošina augus ar efektīvu, ātri absorbējošu nitrātu slāpekli, vienlaikus nodrošinot kalciju un boru stiprībai un izturībai, kas uztur augu ilgtermiņa augšanu.
YaraTera

YaraTera- Pilnībā ūdenī šķīstoši mēslošanas līdzekļi

YaraTera produktu klāsts ietver pilnīgi šķīstošos mēslošanas līdzekļus, kuri piemēroti lietošanai arī apūdeņošanas sistēmās.
YaraSuna8_9_2

YaraSuna - organominerāls mēslošanas līdzeklis

YaraSuna 8-9-2 organiskas izcelsmes mēslošanas līdzeklis, kas piemērots izmantošanai bioloģiskajās saimniecībās
Citi produkti

Citi produkti

Yara sadarbojas ar daudzām citām mēslošanas līdzekļu kompānijām, kuru produkti arī ietilpst mūsu portfolio.