Kā palielināt zemeņu ogu skaitu un svaru

Lai nodrošinātu lielāku zemeņu ogu skaitu, ir nepieciešama līdzsvarota augu mēslošana. Kālijs ir īpaši nozīmīgs ziedu veidošanai,bet bors un cinks ietekmē ogu skaitu.

Kālijs

Kālijam ir tieša ietekme uz ziedu skaitu un no tiem izveidojošo ogu kvalitāti.

Kālija ietekme uz zemeņu ziedēšanu

Augsts kālija līmenis - 3,5-4,5 kg K / t ogu - ir vajadzīgs spēcīgai auga augšanai. Salīdzinot ar citām barības vielām (piemēram, slāpekli), kālijs grūti šķīst ogās to nogatavošanās laikā, tādēļ šī elementa piegādes ir jānodrošina visā ogu briešanas laikā, jo ogas maina krāsu.

Barības vielu nodrošinājuma ietekme uz ogu krāsu

Lielākā kālija uzņemšana ir laikā starp ogu veidošanos līdz pat ražas  beigām.

Bors

Labs auga nodrošinājums ar boru ir svarīgs sakņu augšanai, ziedputekšņu izveidei, sēklu veidošanai un ogu komplektam. Boram ir arī tieša ietekme uz ogu membrānas integritāti, jo tas palīdz saglabāt šūnu sieniņu struktūru.

Bora ietekme uz ogu skaitu

Standarta prasība ir bors apmēram 5 g / t augļu. Tā uzņemšana palielinās zemeņu ziedēšanas laikā un rezultējas labā  šī elementa akumulācijā ogā. B prasības atšķiras starp šķirnēm, un tas ir jāņem vērā, izstrādājot barības vielu programmas.

Pētījumi skaidri apliecina ieguvumu no bora lietošanas attiecībā uz ogu skaitu un ogu svaru, tādējādi uzlabojot ražu. Tas daļēji var būt saistīts ar bora ietekmi uz ziedputekšņu veidošanos un labāku apputeksnēšanos.

Bora ietekme uz ogu svaru

 Cinks

Cinka ietekme uz zemeņu ražu un kvalitāti

Cinka lietošana var palielināt ogu skaitu, kas veidojas vienā augā, tādējādi rezultējoties augstākā ražā. Tomēr pārlieku liels nodrošinājums ar cinku noved pie ogu deformācijas 

Cinks, salīdzinot ar citiem mikroelementiem, relatīvi lielos daudzumos ir atrodams ziedos un ogās. Ogās atrodas vairāk nekā 30% no visa augā esošā cinka apjoma, un augs to uzņem 2,5 g / t, lai saražotu 1 tonnu ogu.

Cinka deficīts parasti ir novērojams, ja tā saturs lapās ir zem 10-20 ppm. Pārāk daudz cinka – ja tā koncentrācija lapās pārsniedz 50 ppm - rada toksiskumu. Augsta pH augsnēs (> pH 7,0) cinka deficīta problēmas ir kaitīgākas, un tās pastiprinās nesen kaļķotās augsnēs.

Ja augam pieejams nepietiekams cinka daudzums, lielāku ražu var palīdzēt gūt lapās uzkrātais cinks.

 

 

 

Ieteikumi zemeņu ražas un kvalitātes paaugstināšanai

Zemeņu mēslošanas programma

Zemeņu mēslošanas programma

Kompānijas Yara speciālistu izstrādātā mēslošanas programma zemenēm var palīdzēt Jums gūt lieliskus ražas rādītājus.
Kā palielināt zemeņu ogu skaitu un svaru

Kā palielināt zemeņu ogu skaitu un svaru

Lai nodrošinātu lielāku zemeņu ogu skaitu, ir nepieciešama līdzsvarota augu mēslošana. Kālijs ir īpaši nozīmīgs ziedu veidošanai,bet bors un cinks ietekmē ogu skaitu.
Kā palielināt zemeņu ražu

Kā palielināt zemeņu ražu

Lai sasniegtu maksimālu rentabilitāti, ir svarīgi izaudzēt augu ar augstu ražīgumu un labu kvalitāti.
Kā ietekmēt zemeņu kvalitāti

Kā ietekmēt zemeņu kvalitāti

Lai panāktu labu zemeņu ražas kvalitāti, ir nepieciešama sabalansēta kultūraugu mēslošana. Kvalitātes saglabāšanā īpaši svarīga loma ir kālijam, kalcijam un boram.
Kā uzlabot ogu kvalitāti

Kā uzlabot ogu kvalitāti

Kālijs ir īpaši svarīgs ogu kvalitātes nodrošināšanai, jo tas rada augstu cukura un skābuma saturu un labu ogu garšu.
Kā pagarināt zemeņu uzglabāšanas laiku

Kā pagarināt zemeņu uzglabāšanas laiku

Zemenes ir ļoti jutīgas pret sasitumiem un nepareizu uzglabāšanu pēc ražas novākšanas. Kalcijs palīdz uzlabot ogu tvirtumu, pagarina kvalitātes un uzglabāšanas laiku.
Zemeņu agronomiskie principi

Zemeņu agronomiskie principi

Katra audzētāja mērķis ir liela augstākās kvalitātes raža, un ir ievērojams skaits agronomisko faktoru, kas to var ietekmēt.
Zemeņu veselība

Kā ietekmēt zemeņu veselību?

Auga un ogu nodrošinājumam ar barības vielām ir nozīmīga loma zemeņu veselības un ogu kvalitātes saglabāšanā.
Zemeņu augsnes prasības

Zemeņu augsnes un ūdens prasības

Zemenēm nav īpašu prasību attiecībā uz augsnes tipu, tomēr tās ir ļoti jutīgas pret sāļumu, tāpēc apūdeņošana un mēslošana ir rūpīgi jāpārvalda.
Zemeņu audzēšanas sistēmas

Zemeņu audzēšanas sistēmas

Zemenes audzē daudzās dažādās ražošanas sistēmās ar mērķi ražot augstas kvalitātes ogas ar pietiekamu elastību, lai varētu nodrošināt tirgus prasības un darbaspēka pieejamību.
Zemeņu audzēšana pasaulē

Zemeņu audzēšana pasaulē

Zemenes pieder pie Rosaceae dzimtas Fragaria ģints, un tās ierindojas starp visvairāk patērētajām ogām visā pasaulē.
Barības elementu trūkums

Nosakiet, vai zemenēm iztrūkst kādi barības elementi

Nosakiet un diagnosticējiet, vai jūsu zemenēm ir barības vielu deficīts, un uzziniet vairāk par simptomiem un cēloņiem, kā arī par to, kā kontrolēt vai labot trūkumu

Yara produktu saimes

YaraMila

YaraMila- NPK (S) kombinētie mēslošanas līdzekļi

Augstas koncentrācijas viendabīgi NPK (slāpekli, fosforu un kāliju saturoši) mēslošanas līdzekļi, kas ir speciāli izstrādāti visām kultūraugu grupām. Tie apvieno augam svarīgākās barības vielas: slāpekli, fosforu un kāliju.
YaraBela

YaraBela- Slāpekli un sēru saturoši minerālmēsli

Amonija nitrāta (slāpekļa) mēslošanas līdzekļi, kas nodrošina pastāvīgu, pārbaudītu kultūraugu kvalitāti un ražu gadu no gada, tos lietojot plašam kultūru klāstam dažādos klimatiskajos apstākļos.
YaraVita

YaraVita- Mikroelementi

Pilnīga produktu līnija, kas nodrošina auga normālai augšanai un attīstībai nepieciešamos mikroelementus. Papildinot pamata barības vielas ar šiem produktiem, no saviem kultūraugiem iegūsiet daudz vairāk.
YaraLiva produkti

YaraLiva- Kalcija nitrātu saturoši mēslošanas līdzekļi

YaraLiva mēslošanas līdzekļu sastāvā ir kalcija nitrāts, kas nodrošina augus ar efektīvu, ātri absorbējošu nitrātu slāpekli, vienlaikus nodrošinot kalciju un boru stiprībai un izturībai, kas uztur augu ilgtermiņa augšanu.
YaraTera

YaraTera- Pilnībā ūdenī šķīstoši mēslošanas līdzekļi

YaraTera produktu klāsts ietver pilnīgi šķīstošos mēslošanas līdzekļus, kuri piemēroti lietošanai arī apūdeņošanas sistēmās.
YaraSuna8_9_2

YaraSuna - organominerāls mēslošanas līdzeklis

YaraSuna 8-9-2 organiskas izcelsmes mēslošanas līdzeklis, kas piemērots izmantošanai bioloģiskajās saimniecībās
Citi produkti

Citi produkti

Yara sadarbojas ar daudzām citām mēslošanas līdzekļu kompānijām, kuru produkti arī ietilpst mūsu portfolio.