Kā ietekmēt kartupeļu veselību

Augu barības vielas galvenokārt tiek saistītas ar nepieciešamību palielināt ražu un tās kvalitāti, kas ir iespējams tikai, augam nodrošinot visas nepieciešamās barības vielas tā normālai augšanai un attīstībai. Tomēr augu barības vielas var arī palīdzēt augam pasargāt sevi no slimībam. Labi sabalansēta mēslošanas programma ļauj augu šūnu struktūrai būt stabilai un elastīgai, vienlaikus izvairoties no pārmērīgas barības vielu uzkrāšanās, kas arī var negatīvi ietekmēt augu izturību pret slimībām. Ir ļoti daudz piemēru, kur tieši augu barības vielām - slāpeklim, kālijam, mangānam, cinkam, varam un molibdēnam - ir nozīmīga loma augu izturības veicināšanā pret slimībām.

Lapu slimības

Pārmērīgs slāpekļa mēslojums var veicināt lapu slimību attīstību, īpaši tā lietošana pēc kartupeļu ziedēšanas var aizkavēt kartupeļu nobriešanu un palielināt risku bumbuļiem inficēties ar lakstu puvi.

 

Bumbuļu slimības

Kalcijs ir ļoti nozīmīgs elements, kas var pasargāt kartupeļu bumbuļus no slimību izplatības, stiprinot šūnu sieniņas; tas arī palīdz nostiprināties miziņai, tādā veidā palielinot auga izturību pret daudzām slimībām. Bors uzlabo kalcija ietekmi un efektivitāti, veicinot tā uzņemšanu un samazinot parastā kraupja un citu bumbuļu slimību izplatību. Cinks var samazināt irdenā kraupja izplatību. Sērs var samazināt gan irdenā, gan parastā kraupja izplatību.