Kā palielināt kartupeļu ražu

Kartupeļu ražas veidošanās ir atkarīga no diviem galvenajiem faktoriem – bumbuļu skaita no mātes auga un bumbuļu izmēra vai svara.

Ražas lielumu iespējams palielināt, sasniedzot optimālu bumbuļu skaitu no viena cera, pēc iespējas saglabājot līdz veģetācijas perioda beigām zaļus lakstus un, palielinot bumbuļu izmēru un masu.

Makroelementu uzņemšana kartupeļos

Galveno barības vielu patēriņš

Sabalansēta kartupeļu mēslošanas programma, kas sevī ietver visus makro un mikroelementus, ir ļoti svarīga, lai varētu sasniegt un kontrolēt šos ražas veidošanās komponentus.

Kālijs un slāpeklis ir tie elementi, kas ir nepieciešami visvairāk, lai sasniegtu augstas kartupeļu ražas. Prasības pēc fosfora, kalcija un magnija ir nedaudz mazākas.

Makroelementu uzņemšana dienā- viss augsMakroelementu uzņemšana dienā- viss bumbulis

 

Lielākā nepieciešamība pēc šiem makroelementiem augiem ir pavasarī, intensīvas augšanas laikā, un, lai izvairītos no optimālās ražas samazināšanās, tie ir jānodrošina pietiekamā un augam pieejamā daudzumā.

Mikroelementu uzņemšana kartupeļos

 

Mikroelementu iznese

Lai arī vajadzība pēc mikroelementiem ir daudz mazākās devās, tomēr augam ļoti būtisks ir sabalansēts to nodrošinājums. Pareiza un sabalansēta augu mēslošana ir ļoti svarīga, un, lai arī mikroelementi ir nepieciešami daudz mazākās devās, tie ir ļoti būtiski, lai tiktu sasniegtas augstas ražas. Vissvarīgākie mikroelementi kartupeļiem ir bors, varš, mangāns un cinks.