YaraVita BRASSITREL BIO

YaraVita BRASSITREL BIO ir šķidrs un ērti lietojams ārpussakņu mēslojums,kas satur bioaktīvos savienojumus, boru, mangānu un molibdēnu, kā arī slāpekli, magniju, sēru, kas īpaši nepieciešamas rapsim, pākšaugiem un citiem krustziežu dzimtas augiem.

YaraVita BRASSITREL BIO ir jauns produkts YaraVita produktu saimē, kas papildinās rapsim paredzēto produktu klāstu. Tas ir sabalansēts, koncentrēts ārpusskaņu mēslojums rapsim un citiem Brassica dzimtas augiem un pākšaugiem. Tā sastāvā ir rapsim būtiskie mikroelementi Bors (B), Molibdēns (Mo), Mangāns (Mn) , kā arī sērs (S) un magnijs (Mg). Produkts satur bioaktīvo komponenti Aschophyllum nodosum , kas pastiprina barības elementu iedarbību un līdztekus darbojas kā antistresants augiem. YaraVita BRASSITREL BIO ir pirmais YaraVita Biotryg sērijas produkts Latvijā, kas pieder Yara radītajai Biotryg koncepcijai, kas ir Yaras kvalitātes līmeņa antistresanti.

Produkta formulācija ir šķīdums, kas nozīmē ātru barības elementu iedarbību. Produktam ir augsta lietus noturība un laba iedarbības efekts caur rapša lapu vaska slāni.

YaraVita BRASSITREL BIO standarta deva ir 3 l/ha rapša 4-9 lapu attīstības stadijā, pēc nepieciešamības atkārtojot pēc 14 dienām. Kopā ar YaraVita BRASSITREL BIO iesakām izmantot YaraVita BORTRAC, lai nodrošinātu rapsim nepieciešamo bora daudzumu.

Pākšaugiem – zirņiem, pupām –  3 l/ha , kad augs sasniedzis 10-15 cm garumu.

Uzziniet vairāk par rapša mēslošanu šeit

Šķīduma formulācija nodrošina pārliecinošu sniegumu bākas maisījumos. Pārbaudiet bākas maisījumu saderību vietnē www.tankmix.com. Ja neatrodiet sev interesējošo augu aizsardzības līdzekļa un YaraVita BRASSITREL BIO maisījumu, pieprasiet to tankmix.com sadaļā request.

Biotryg icon blue.png

BIOTRYG TM koncepcija sastāv no divām daļām - "Bio", kas nozīmē biostimulanta izmantošanu, kas atbalsta dabiskos dzīves procesus, un "tryygr" – no senās skandināvu valodas, kas nozīmē uzticību, lojalitāti, kā arī ir saistīta arī ar angļu vārdu Trigger, kas atspoguļo tehnoloģijas ietekmi uz augiem.

 BRASSITREL BIO ārpussakņu mēslojumam ir pievienotas jūras aļģu Ascophyllum nodosum bioaktīvās komponentes, lai atvieglotu abiotisko stresa apstākļu (piemēram, sausuma, zemas temperatūras) sekas un uzlabotu barības vielu uzņemšanu straujas un kritiskas augšanas periodos, lai uzlabotu auga ziedēšanu un ražu. 

BrassitrelBio

YaraVita Brassitrel Bio ietekme uz rapsi - izmēģinājums Yara Pocklinton laboratorijā

2020.gada maijā Yara Poklingtonas laboratorijā Anglijā tika veikts izmēģinājums, lai noskaidrotu, kā Brassitrel Bio ietekmē rapša augu augšanu. 

  • 4as rapša (Brassicanapus) sēklas iesēja podos, kas piepildīti ar mazgātām upes smiltīm, un audzēja siltumnīcā kontrolētos apstākļos 20/18 ° C (dienā / naktī) un relatīvā gaisa mitrumā 75-80%​
  • Dīgšanas laikā 10 dienas laistīja tikai ar dejonizētu ūdeni. Pēc tam augus laistīja ar barības vielu šķīdumu, nodrošinot optimālu barības vielu daudzumu, bet samazinot Ca un Mg (attiecīgi 50% no optimālā daudzuma), un B, Mn un Mo nepievienojot nemaz
  • 35 dienaspēc sēšanas, kad bija  pilnībā attīstījušās 4 lapas, YaraVita Brassitrel Bio 4 l/ha izsmidzināja uz lapotnes viena poda augiem, kalibrētā smidzināšanas kamerā ar ūdens daudzumu 200 l / ha​
  • Augi tika nolikti pret kameru, lai 40 dienas pēc kārtas ik stundu uzņemtu vienu attēlu. Pēc tam attēli tika apvienoti videoklipā, lai parādītu, kā parādījās lapotnes  un ziedu attīstības atšķirības starp apstrādātiem un neapstrādātiem augiem​
  • 40 dienas pēc izsmidzināšanas augi tika novākti, lai reģistrētu fotoattēlus un izmērītu svaigu un sausu dzinumu un ziedu svaru. Ziedu paraugu barības vielu saturs tika analizēts arī LancropLaboratories (Megalab).