YaraVita MANCOZIN

Kā liecina produkta nosaukums, MANCOZIN, produkts satur mangānu (Mn), varu (Cu) un cinku (Zn). Tie ir galvenie mikroelementi , kas nepieciešami pilnvērtīgai labības augšanai, īpaši izceļot ziemas miežus un kviešus.

Mangāns ir nepieciešams fotosintēzei un proteīna sintēzei, meristēmu audu  augšanai un ir katalizators dažādos enzīmu procesos, kā, piemēram, nitrātu reducēšanā. Mangāns nodrošina zināmu aizsardzību pret miltrasu, jo piedalās nitrātu reducēšanā, kas ir barotne miltrasas sēnei. Izmantots rudenī, optimālā koncentrācijā augā, mangāns nodrošina sakņu sistēmas aizsardzību pret sakņu kakla slimībām un labāku pārziemošanu.

Varš stiprina salmu struktūru un tādējādi samazina veldrēšanās risku, kas savukārt nozīmē vieglāku un ātrāku ražas novākšanu.   Varš pasargā hlorofilu no priekšlaicīgas sadalīšanās, augs ilgi paliek zaļš, tātad pagarina augu fotosintēzes spēju, kas savukārt ir galvenais process kviešu produktivitātes nodrošināšanai. Turklāt pietiekama vara klātbūtne palielina graudu skaitu un izmēru vārpā.


Ja auga lapās pietrūkst cinks, tad lapu attīstība palēninās, kas nozīmē, ka augs uztver mazāk siltuma, gaismas un atmosfēras slāpekļa, kas atkal nozīmē samazinātu ražu. Optimālais cinka līmenis graudu veidošanās stadijā var palielināt graudu skaitu un lielumu, kā arī palielināt olbaltumvielu saturu.

YaraVita MANCOZIN ir formulācija ir suspensijas koncentrāts, kam ir pastāvīgi ilgstoša iedarbība, tādējādi samazinot vajadzību vairākkārtējiem smidzinājumiem sezonas laikā.

YaraVita MANCOZIN ieteicams lietot jau rudenī, lai uzlabotu auga ziemcietību, ar lietošanas devu 0,5 - 1,0 l/ha un/vai tādu pašu lietošanas daudzumu pavasarī

YaraVita MANCOZIN ir laba bākas saderība, tāpēc izsmidzināšanu var apvienot ar citu augu aizsardzības līdzekļu lietošanu, pirms tam pārbaudot produktu savienojamību www.tankmix.com vai ar aplikācijas Yara Tankmix palīdzību.

Tikai viena barības elementa trūkums ir pietiekams, lai samazinātu ražu

Situācija, kad labībai trūkst vairāk kā viens barības elements ir tipiska un ar aci to redzēt nevaram. Veidojot statistiku no kviešu lapu paraugiem, kas analizēti Yara laboratorijā Anglijā, tika secināts, ka 44 % gadījumu, paraugos, kur trūka mangāns, pietrūka arī cinks un varš. 65 % gadījumu, kur trūka varš, pietrūka arī mangāns un cinks. 79 % gadījumu, kur trūka cinks, trūka mangāns un varš.

Uzklikšķiniet uz attēla,lai to palielinātu 

Mancozin

BASIC: Mancozin for SCANDAGRA

Mancozin for Scandagra