Privātuma politika


Šī Yara konfidencionalitātes politika (“Privātuma politika”) attiecas uz personas datiem, kurus savāc un izmanto SIA Yara Latvija, juridiskā adrese- Vienības gatve 109, Rīga ("Mēs"), kad lietojat šo tīmekļa vietni (“Vietne”), vai kā citādi mijiedarboties ar mums, kā aprakstīts tālāk.

Yara Latvija pārvalda šo vietni un ir Jūsu personas datu apstrādes kontrolieris, kad Jūs izmantojat šo vietni.

Privātuma politika skaidro, kā Yara iegūst, izmanto un izpauž personas datus, Jums apmeklējot šo Vietni un citādi mijiedarbojaties ar mums, kā tas aprakstīts tālāk. Gadījumā, ja mēs mijiedarbosimies ar Jums tādos veidos, kas nav aprakstīti tālāk, mēs sniegsim Jums informāciju par Jūsu personas datu izmantošanu saistībā ar konkrēto mijiedarbību. Ja Jums ir kādi papildu jautājumi, lūdzu, sazinieties ar mums: latvia@yara.com.

Lai iegūtu vairāk informācijas par to, kā Yara apstrādā personas datus, lūdzu, skatiet Yara Datu Privātuma direktīvas par klientu, piegādātāju un biznesa partneru datiem publisko versiju, kas ir daļa no Yara saistošajiem korporatīvajiem noteikumiem.


 

1. Kā un kad mēs iegūstam personas datus?

Mēs savācam informāciju par Jums, kad Jūs izmantojat šo Vietni, vai kā citādi mijiedarbojaties ar mums. Mēs saņemam  informāciju par Jums no šādiem avotiem atkarībā no tā, kā Jūs mijiedarbojaties ar mums:

1. No mūsu mājaslapas vai mobilajām aplikācijām:

 • Mēs apkopojam Jūsu personas datus caur mūsu vietnēm vai mobilajām aplikācijām, piemēram, kad Jūs abonējat kādu no tām, izveidojat savu lietotāja profilu un tās izmantojat.
 • Sākotnēji Jūs varat izmantot vietni, neatklājot savu identitāti. Kad apmeklējat vietni vai citādi mijiedarbojaties ar mums tiešsaistē, mēs savācam informāciju par Jūsu datoru un mūsu vietnes un programmu lietošanu, izmantojot sīkfailus. Mēs izmantojam šo informāciju, lai apkopotu datus par Vietnes izmantošanu ar mērķi uzlabot tās saturu.
 • Mēs arī iegūstam Jūsu personas datus, kad lietojat mūsu mobilās lietojumprogrammas vai sazināties ar mums caur mājaslapu vai lietojumprogrammu – tas tiek darīts klientu apkalpošanas nolūkos. Lūdzu, skatiet sadaļu Sīkdatnes un līdzīgas tehnoloģijas.

2. No Jums tiešā veidā:

 • Mēs iegūstam personas datus tieši no Jums, kad Jūs mijiedarbojaties ar mums un izvēlaties sniegt mums noteiktu informāciju. Tas notiek, piemēram, reģistrējot savu profilu mūsu mājaslapā, reģistrējoties jaunumu vēstules saņemšanai, pierakstoties kādā no mūsu mājaslapām vai lietotnēm, aizpildot kādu no mūsu tīmekļa veidlapām tiešsaistē, veicot pirkumu, ievietojot pasūtījumu vai augšupielādējot informāciju kādā no mūsu portāliem.
 • Mēs varam arī iegūt Jūsu personas datus, kad  saņemam pieprasījumu no Jums (piemēram, attiecībā uz klientu apkalpošanu), kā arī, apstrādājot Jūsu pasūtījumus un kad Jūs apmeklējat mūsu pasākumus. Mēs arī savācam personas datus tieši no jums, kad jūs rīkojaties kā piegādātājs, lai varētu izpildīt līgumu ar piegādātāju un pārvaldīt piegādātāju attiecības. Ņemiet vērā, ka mums ir likumīgas saistības apstrādāt noteiktu informāciju (piemēram, saistībā ar dažiem pirkumiem), un dažreiz mums ir jāprasa Jums nodrošināt noteiktu informāciju, lai mēs varētu pildīt līgumattiecībās ar Jums.
 •  Mēs arī savācam personas datus tieši no jums, kad Jūs rīkojaties kā piegādātājs, lai varētu izpildīt līgumu ar piegādātāju un pārvaldīt piegādātāju attiecības.
 • Dažreiz mēs veicam tiešsaistes aptaujas, lai iegūtu labāku izpratni par mūsu klientu, lietotāju, apmeklētāju, kontaktpersonu, potenciālo pircēju vajadzībām un vēlmēm. Pirms aptaujas veikšanas, mēs informēsim Jūs par to, kā  izmantosim Jūsu personas datus. Piedalīšanās aptaujā ir brīvprātīga, un tādā gadījumā Jūs varat sniegt savu piekrišanu nodoto datu apstrādei. Jums ir tiesības jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu, sazinoties ar mums pa e-pastu: privacy.global@yara.com.

3. No mūsu uzņēmumu grupas, tirgotājiem, biznesa partneriem un citām trešajām personām:

 • Kad Jūs iegādājaties mūsu produktu, mēs varam iegūt Jūsu personas datus no mūsu izplatītājiem, lai varētu izpildīt darījumu un pārvaldītu biznesa attiecības. Pēc jūsu pieprasījuma vai lai īstenotu mūsu likumīgās intereses, veicot segmentēšanu vai piegādātāju attiecību pārvaldību, mēs varam arī importēt informāciju no mūsu izplatītājiem, piegādātājiem, biznesa partneriem un citām trešajām personām.

4. No Jūsu ierīcēm:

 • Ja esat reģistrējies, lai izmantotu pakalpojumus, kas ļauj Jums augšupielādēt informāciju no savas ierīces uz kādu no mūsu portāliem, mēs iegūstam iekārtas datus no attiecīgajiem datu nesējiem vai ierīcēm, kā aprakstīts Yara Digitālās lauksaimniecības privātuma politikā.  Mēs varam arī saņemt atrašanās vietas datus no viedtālruņa vai citas ģeoinformācijas ierīces ar nosacījumu, ka tā ir saistīta ar Jūsu lejupielādēto mobilo lietojumprogrammu vai lietotāja profilu, kuru esat reģistrējis pie mums.

5. No citiem avotiem: 

 • Piemēram, izmantojot tirdzniecības partnerus un izplatītājus, kuri pārdod Yara produktus vai izmanto Yara aplikācijas, piemēram, “Pieprasījums pēc piedāvājuma” vai lojalitātes programmu, kad viņi dalās ar mums ar Jūsu personas datiem, lai varētu izpildīt Jūsu pieprasījumu vai izpildīt līgumu, kas noslēgts ar Jums vai starp mums un šādu partneri, piemēram, lai piegādātu produktus, kurus pārdod ar mūsu izplatītāju starpniecību.

 2. Informācijas un apkopoto datu veidi

Izmantojot šo Vietni, mēs apkopojam Jūsu personiskos datus un ierīces informāciju likumā noteiktajā apmērā. Personiskie dati ir informācija vai informācijas kopums, ko var izmantot, lai Jūs individuāli identificētu. Atkarībā no izmantotajiem pakalpojumiem un vietnes izmantošanas veida, mēs varam apkopot Jūsu datus šādās kategorijās:

 • Kontaktinformācija – tāda kā vārds, adrese un e-pasta adrese, ko Jūs norādāt, veidojot savu lietotāja profilu, vai, aizpildot kādu no mūsu tiešsaistes kontaktformām. Šī informācija mums atļauj Jūs identificēt un ar Jums sazināties;
 • Biznesa dati, kas ļauj mums palīdzēt optimizēt Jūsu uzņēmējdarbību, ja Jums ir reģistrēts lietotāja konts. Tas ietver, bet neaprobežojas ar datiem, kas attiecas uz Jūsu uzņēmuma nosaukumu, atrašanās vietu, lielumu un citu ar uzņēmējdarbību saistītu informāciju, kas būs tieši saistīta ar Jums, ja Jums ir reģistrēts lietotāja konts; 
 • Informācija par iepriekšējo saikni un sadarbību -  mums palīdz  saprast, kas Jūs esat un ko vēlaties, lai piedāvātu Jums produktus, tehnoloģijas un pakalpojumus, kas varētu Jūs interesēt, piemēram, saistībā ar Jūsu īpašuma vai biznesa informāciju, vispārējo atrašanās vietu un citiem demogrāfiskiem datiem, ciktāl to pieļauj normatīvi akti. Mēs apkopojam šo informāciju, kad Jūs mijiedarbojaties ar mums vai esat reģistrējis lietotāja kontu;  
 • Nodarbinātības informācija – kas palīdz mums noteikt Jūsu atbilstību darbam, uz kuru pretendējat, ja Jūs piesakāties darbam pie mums - piemēram, vispārējā kontaktinformācija, CV, informācija par Jūsu izglītību, kompetenci un prasmēm, līdzšinējo karjeru un darba pieredzi, kā arī cita informācija, piemēram, Jūsu fotogrāfija, darba sertifikāti, nodarbinātības vēsture, atsauces un cita būtiska pamatinformācija;
 • Darījumu informācija - liecina par to, kā Jūs mijiedarbojaties ar mums, mūsu tirgotājiem un darījumu partneriem, ieskaitot veiktos pirkumus, pieprasījumus, klientu kontus, pirkumu vēsturi un ražas datus; 
 • ID informācija par jūsu identitāti, piemēram, dzimšanas datums un personas apliecinošs dokuments, tikai tad, kad tas nepieciešams Jūsu identificēšanai;
 • Finanšu konta informācija, kas ir nepieciešama tikai, lai Jūs varētu veikt pirkumus;
 • Ierīces informācija un analīze - piemēram, informācija par datoriem, tālruņiem vai citām ierīcēm, kuras Jūs izmantojat, lai apmeklētu Vietni, atkarībā no piešķirtajām atļaujām. Mēs varam savstarpēji sasaistīt informāciju, ko mēs savācam no dažādām Jūsu ierīcēm -  mums tas palīdz nodrošināt vienveidīgu pakalpojumu piedāvājumu visās Jūsu ierīcēs. Piemēri tam var būt Jūsu datora IP adrese, operētājsistēma, aparatūras versija, ierīces iestatījumi, kā arī veidi un ierīču identifikatori. Mēs varam arī apkopot informāciju par savienojumu, piemēram, Jūsu mobilā operatora vai interneta tīkla servisa nodrošinātāju, mobilās reklāmas ID un mobilās lietojumprogrammas ID, pārlūkprogrammas veidu, valodu, ģeogrāfisko atrašanās vietu, laika joslu un Vietnes apmeklējuma datumu un laiku. Mēs varam arī apkopot informāciju par Jūsu uzvedību Vietnē, piemēram, cik ilgi Jūs tur paliekat, un informāciju par Jūsu veikto lapas ritināšanu un koplietošanu; 
 • Iekārtas dati,  ko ģenerē, savāc vai uzglabā Jūsu iekārta (programmatūra vai aparatūra), vai ierīces interfeiss ar Jūsu iekārtu, tostarp, bet ne tikai, Jūsu iekārtas atrašanās vieta.

 3. Kā Yara izmanto Jūsu personas datus?

Mēs izmantojam Jūsu personas datus sekojošiem mērķiem:

1. Pieprasīto produktu un pakalpojumu, kā arī klientu apkalpošanas funkcionalitātes nodrošināšana

 • Pieprasītās funkcionalitātes, produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu nodrošināšana, un citu pakalpojumu, kas saistīti ar Jūsu pasūtījumu, nodrošināšana, piemēram, produktu piegāde, ieteikumi un uzturēšana.
 • Pakalpojumu/produktu izveidošana, pārvaldīšana un piekļuves atļaušana pakalpojumiem/produktiem, kad Jūs reģistrējat savu kontu.
 • Darījumu pabeigšana un reģistrācija.
 • Pasūtīto preču un aparatūras piegāde (tostarp preces un aparatūra, ko pasūtāt caur mūsu izplatītājiem).
 • Aktīva pielāgotu pārskatu un/vai ieteikumu/agronomisku padomu sniegšana, kas iegūti no datiem, kurus Jūs esat iesniedzis Yara un kas īpaši attiecas uz jūsu uzņēmējdarbību, lai uzlabotu produktivitāti, kvalitāti un rentabilitāti.
 • Piedāvājuma sniegšana, kad esat reģistrējies "Pieprasījums pēc piedāvājuma" saņemšanai ar izplatītāja starpniecību.
 • Novērtējuma sniegšana punktu veidā, balstoties uz Jūsu pirkumu vēsturi; šos punktus var apmainīt pret dāvanām vai citu Yara produktu vai pakalpojumu atlaidēm, ja esat lojalitātes programmas dalībnieks.
 • Administratīvas informācijas nosūtīšana, piemēram, izmaiņas mūsu noteikumos un politikās.
 • Atbilžu sniegšana uz jūsu jautājumiem un pieprasījumiem, piemēram, kad sūtāt mums jautājumus vai ierosinājumus.

2. Produktu un klientu atbalsts

 • Atbalsta sniegšana, tostarp informācija par jauninājumiem un produktu uzlabošanas programmām, kā arī diagnostika un remonts produktu drošības nodrošināšanai vai to atsaukšanas gadījumā.
 • Citas tehniskās palīdzības sniegšana, piemēram, uzstādīšanas, apkopes un ar bojājumiem saistītu palīdzību.

3. Piegādātāju attiecību vadība

 • Līgumu pārvaldība, piemēram, visu mijiedarbību un darījumu ar trešajām personām, kas mums piegādā preces un/vai pakalpojumus, pārvaldīšana, lai palielinātu šādas mijiedarbības un darījumu vērtību.
 • Veiktspējas vadība, piemēram, veiktspējas pārskata iestatīšana.
 • Riska pārvaldība, piemēram, stratēģijas, kas paredzētas reaģēšanai uz piegādes ķēdes traucējumiem.
 • Datu pārvaldība, piemēram, piegādātāju pieprasījumu apstiprināšana.
 • Labāku attiecību izveide un komunikācijas uzlabošana ar piegādātājiem un ārējām organizācijām, lai bizness noritētu raiti un rentabli.

4. Mārketings un komunikācija, kā arī individuālu pakalpojumu piedāvāšana

 • Nodrošina ar saziņu, informāciju un Yara produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu tiešo mārketingu, tostarp profila izveidi, kuru mēs izmantojam, lai sniegtu Jums mērķtiecīgus mārketinga piedāvājumus, personalizētus piedāvājumus, informatīvos biļetenus, informāciju par produktu, uzņēmuma žurnālus, katalogus, paziņojumus vai ielūgumus uz pasākumiem utt., kas, mūsuprāt, varētu Jūs interesēt.
 • Pielāgotu konsultāciju un agronomijas padomu sniegšana.
 • Atkarībā no Jūsu izvēles mēs šādu informāciju nosūtām pa e-pastu un/vai SMS. Šāda informācija var būt, piemēram, agronomijas un komerciālas konsultācijas, informatīvi biļeteni, aptaujas, kampaņas, ielūgumi un informācija par dažādiem pasākumiem, gadatirgiem, sanāksmēm, apmācībām vai tīmekļa semināriem.
 • Mēs arī dažreiz izmantojam Jūsu personas datus, lai administrētu un pārvaldītu aptaujas, lojalitātes programmas un citus reklāmas pasākumus un ļautu mūsu klientiem piedalīties aptaujās mūsu pakalpojumu piedāvājuma uzlabošanas nolūkos.
 • Mēs arī apstrādājam personas datus, lai īstenotu mūsu likumīgās intereses sniegt klientiem pielāgotu informāciju, izmantojot informāciju par klientu pirkumu vēsturi, vēlmēm, izturēšanos un citu saistītu informāciju, lai labāk izprastu viņu izaicinājumus un vajadzības.
 • Mēs turpinām segmentēšanu un personiskos datus izmantojam analītikai, lai uzlabotu un piedāvātu attiecīgus produktus, saziņu un pakalpojumus un palielinātu savas zināšanas par agronomiju. Mēs arī izmantojam segmentēšanu un profilēšanu, lai noteiktu, vai potenciālie pircēji interesējas par konkrētiem produktiem vai saziņas veidiem.
 • Kopīgojiet informāciju ar citiem tirgotājiem, ja vēlaties, lai viņi sūta Jūsu interesēm atbilstošu mārketinga informāciju.
 • Iespējojiet komentāru un liecību ievietošanas funkciju mūsu vietnēs un mobilajās aplikācijās.
 • Ja to pieprasa piemērojamie likumi, mēs iegūstam Jūsu piekrišanu šādam mārketingam un aptaujām, kuru mērķis ir Jūsu informēšana. Jūs jebkurā laikā varat atteikties no mārketinga ziņojumiem, izmantojot elektronisko saziņu, ievērojot šajos ziņojumos sniegtos norādījumus vai sazinoties ar mums, rakstot uz e-pastu global@yara.com.

5. Reklāmas iespēju nodrošināšana un sociālās kopīgošanas veicināšana

 • Ļauj Jums piedalīties reklamēšanas procesā.
 • Ja to izvēlaties, veicināt sociālās kopīgošanas funkcionalitāti. Uz šādiem reklāmas pasākumiem vai sociālu kopīgošanu var attiekties papildu noteikumi. Lūdzu, noteikti izlasiet šos noteikumus.

6. Personālatlase

 • Jaunu Yara darbinieku pieņemšanai darbā, ja esat iesniedzis darba pieteikumu caur mūsu darba pieteikumu portālu, kas pieejams vietnē yara.com, vai kā citādi esat mums iesniedzis pieteikumu uz amata vakanci.
 • Mēs izmantojam Jūsu darba pieteikumā iekļauto informāciju, lai noteiktu Jūsu piemērotību amatam, uz kuru pretendējat, novērtējot, vai esat piemērots kandidāts attiecīgajam amatam.

7. Ikdienas biznesa vajadzību pārvaldība un uzņēmuma pārskatu izstrāde

 • Analīzes veikšana, lai noskaidrotu, kā klienti izmanto mūsu produktus un pakalpojumus, un sagatavotu apkopotus tendenču ziņojumus.
 • Mūsu vietņu un pakalpojumu pārvaldība, līgumu pārvaldība, analītika un krāpšanas novēršana.
 • Biznesa informācijas, piemēram, vispārēju tirgus pārskatu apkopošana.
 • Produktu uzlabošana, lai izstrādātu jaunus produktus vai uzlabotu mūsu pašreizējos produktus.
 • Pārvaldība un audits, piemēram, ieviešot iekšējos auditus, uzņēmējdarbības analīzi, kontroli un ziņošanu (piemēram, ziņošanas procedūras).
 • Uzņēmējdarbības darījumi, tostarp reorganizācija, apvienošanās, pārdošana, kopuzņēmumu veidošana, cesija, nodošana vai cita atsavināšana. Piemēram, gadījumā, ja notiek apvienošanās vai apvienošana ar citu uzņēmumu, mums var tikt pieprasīts atklāt šim uzņēmumam personas datus.
 • Yara aktīvu aizsardzība, piemēram, veselības un drošības apsvērumu dēļ, vai piekļuves tiesību un drošības pārvaldība (lai novērstu krāpšanu, kiberuzbrukumus un identitātes zādzības).
 • Juridisko saistību ievērošana, piemēram, rēķinu saglabāšana grāmatvedības vajadzībām vai noteiktu datu atklāšana, lai izpildītu valsts iestāžu pieprasījumus.

 4. Kāds ir juridiskais pamats, uz kuru Yara balstās Jūsu datu apstrādē?

1. Līgums

 • Gadījumos, kad mēs slēdzam ar Jums līgumu par produktu vai pakalpojumu pārdošanu, pirkšanu vai piegādi, mūsu apstrādes juridiskais pamats ir tāds, ka tas ir nepieciešams, lai izpildītu līgumu ar Jums vai pirms līguma slēgšanas ar Jums veiktu pasākumus pēc jūsu pieprasījuma.
 • Šis juridiskais pamats attiecas uz visu apstrādi, kas nepieciešama šāda līguma administrēšanai un izpildei, un uz jebkuru apstrādi, kas nepieciešama šāda līguma noslēgšanai. Tas, piemēram, var ietvert klientu apkalpošanu (piemēram, lojalitātes programmas veidā), attiecību ar klientiem pārvaldību un rēķinu sagatavošanu, un citu apstrādi, kas nepieciešama pieprasītās funkcionalitātes, produktu un pakalpojumu nodrošināšanai.
 • Ja mēs pieprasām personas datus, lai rīkotos saskaņā ar juridiskām vai līgumiskām saistībām, tad šādu datu sniegšana ir obligāta: ja šādi dati netiek sniegti, mēs nevarēsim pārvaldīt savas līgumattiecības vai izpildīt saistības, kas mums uzliktas. Visos citos gadījumos pieprasīto personas datu sniegšana nav obligāta.

2. Juridisks pienākums

 • Dažos gadījumos mēs apstrādājam jūsu personas datus, jo mums tas ir jādara saskaņā ar likumu (piemēram, lai izpildītu uzskaites un grāmatvedības pienākumus).

3. Leģitīmās intereses

 • Mēs apstrādājam Jūsu datus arī tad, kad to darīt ir mūsu likumīgajās interesēs un kad Jūsu tiesības uz datu aizsardzību šīs intereses nepārsniedz. Šādas intereses parasti ir mūsu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu uzlabošana, lai palielinātu klientu apmierinātību un pielāgotu mūsu pakalpojumus Jūsu īpašajām vēlmēm un vajadzībām.
 • Mēs arī apstrādājam Jūsu datus, pamatojoties uz mūsu likumīgajām interesēm, apstrādājot Jūsu pieprasījumu, kad esat aizpildījis kādu no mūsu digitālajām vai papīra formas veidlapām, lai nodrošinātu, ka mūsu klienti atbilstu piemērojamām juridiskajām saistībām. Turpmāk mēs apstrādājam mūsu klientu personas datus, kad tas nepieciešams, lai īstenotu mūsu likumīgās intereses izpildīt līgumu ar mūsu izplatītājiem, piegādājot klienta pieprasītos produktus un pakalpojumus.
 • Dažkārt (piemēram, veicot profilēšanu) mūsu apstrādes juridisko pamatu nosaka mērķi, kas saistīti ar mūsu likumīgajām interesēm mārketingā un profila veidošanā par mūsu klientiem, lai pielāgotu mūsu piedāvājumus un pakalpojumus viņu vajadzībām, ja vien šo interesi neaizstāj klienta tiesības, kas paredz personas datu aizsardzību.
 • Ja mums ir esošas klientu attiecības ar klientiem, mēs dažreiz izsūtām digitālu mārketinga informāciju par produktiem un/vai pakalpojumiem, kas atbilst tiem, uz kuriem balstās esošās klientu attiecības, un paļaujamies uz mūsu likumīgajām interesēm to darīt. Pirms to darām, mēs piedāvājam Jums iespēju atteikties no šādiem digitālā mārketinga ziņojumiem.
 • Veicot segmentēšanu un analizēšanu, mēs paļaujamies uz mūsu likumīgajām interesēm uzlabot savus produktus un pakalpojumus, piedāvāt attiecīgus produktus, komunikāciju un pakalpojumus mūsu klientiem/potenciālajiem pircējiem un palielināt savas zināšanas par agronomiju kā likumisko pamatojumu.
 • Ja mēs saņemam personas datus no mūsu komerciālajiem partneriem vai izplatītājiem, piemēram, izmantojot Pieprasījumu pēc piedāvājuma vai Lojalitātes programmu, mūsu šādu datu apstrādes juridiskais pamats ir Jūsu pieprasījuma vai līguma izpilde, kas noslēgts ar Jums vai starp mums un šādiem partneriem.
 • Mēs arī paļaujamies uz likumīgajām interesēm kā juridisko pamatu, pildot noteiktus mūsu uzņēmējdarbības mērķus, piemēram, biznesa izlūkošana, produktu uzlabošana, pārvaldība un revīzijas, biznesa darījumi un Yara aktīvu aizsardzība.
 • Ņemiet vērā, ka Jums ir tiesības iebilst pret savu datu apstrādi, kuras likumīgais pamats ir likumīgās intereses, kā arī pret apstrādi, kuras mērķis ir tiešais mārketings, kā sīkāk paskaidrots 8. sadaļā.

4. Piekrišana

 • Dažos gadījumos mēs apstrādājam Jūsu datus ar Jūsu piekrišanu (piemēram, kad vēlaties no mums saņemt jaunumus vai citus mārketinga materiālus). Šādos gadījumos Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, izpildot saņemtajā mārketinga ziņojumā iekļautos norādījumus par abonēšanas atcelšanu.
 • Piekrišanas atsaukšana neietekmē tādas apstrādes likumību, kas notikusi, pamatojoties uz iepriekš sniegtu piekrišanu.

 5. Kādos gadījumos Yara var atklāt Jūsu personas datus?

Mēs nepārdodam Jūsu personas datus mārketinga uzņēmumiem ārpus kompānijas Yara. Mēs tos varam kopīgot tikai šādi:

1. Ar Yara International ASA grupas uzņēmumu šajā privātuma politikā noteikto mērķu izpildei

 • Mūsu kopīgo procesu optimizēšana. Uzņēmumu grupā dažreiz ir nepieciešams efektīvi izmantot un piesaistīt resursus. Šajā kontekstā mēs savā grupā atbalstām viens otru, lai optimizētu mūsu kopīgos procesus.
 • Mūsu savstarpēji saistītās iniciatīvas, piemēram, pētniecība un attīstība, sistēmas administrēšana, statistika, analīze, mārketings un jaunu perspektīvu atrašana un citi mērķi, kā noteikts Deklerācija par piekrišanu personas datu apstrādei.
 • Piemēram, tā var būt datu kopīgošana, kas nepieciešama, lai izpildītu Jūsu vēlmes, lai novērtētu Jūsu darba pieteikumu atlases nolūkos vai lai noslēgtu ar jums darba līgumu, vai citos apstākļos, kad kopīgošana ir nepieciešama, lai izpildītu jūsu pieprasījumu vai lai veiktu analītiku un izpēti, ciktāl šāda atklāšana ir nepieciešama, lai pildītu mūsu likumīgās intereses, kas ietver mūsu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu uzlabošanu.

Šo Privātuma politiku, izņemot saistošos vietējos likumus, pārvalda un interpretē saskaņā ar Norvēģijas likumiem, un tā ir pakļauta Norvēģijas tiesu neizņēmuma jurisdikcijai.

2. Ar pakalpojumu sniedzējiem, lai atvieglotu pakalpojumus, ko viņi mums sniedz

 • Šajā Privātuma politikā un attiecīgajā datu apstrādes līgumā norādīto mērķu izpildei.
 • Šie pakalpojumi ietver, piemēram, maksājumu apstrādi, sūtījumu piegādi, e-pasta piegādi, izplatīšanu, klientu atbalstu un tehnisko palīdzību, tīmekļa analītiku, IT veiktspējas uzraudzību, klientu attiecību pārvaldību, lietotāju pieredzes optimizēšanas vai mūsu izaugsmes kampaņu novērtēšanu, vadīšanu, aptaujas un apsekojumus, likumdošanas ievērošanu, kā arī mūsu biznesa operāciju nodrošināšanu, piemēram, darbības traucējumu identificēšanu un novēršanu. 

3. Ar valsts iestādēm vai valdību gadījumos, kad informācijas atklāšana ir nepieciešama

 • Lai risinātu strīdu ar trešo personu.
 • Reaģējot uz likuma izpildes prasībām vai valdības pieprasījumiem un rīkojumiem.
 • Ja to pieprasa normatīvie akti vai tiesiskais process.
 • Ja sniegt informāciju, mūsuprāt, ir svarīgi.

4. Ar partneriem un komerciālo attiecību nolūkos, lai ar tiem īstenotu uzņēmējdarbību

 • Saistībā ar sadarbības iniciatīvām un līgumiem, kas noslēgti ar šādām pusēm, piemēram, kā daļa no pārdošanas un izplatīšanas procesa.
 • Saistībā ar pārdošanu vai biznesa darījumu ar potenciālajiem pircējiem vai pārdevējiem. Mums ir likumīgas intereses izpaust vai nodot savus personas datus trešajām personām biznesa darījuma gadījumā.
 • Atļaut viņiem sūtīt Jums mārketinga paziņojumus, ja vēlaties, lai viņi sūta Jūsu interesēm atbilstošus mārketinga paziņojumus.

5. Ar trešajām pusēm, ar kurām jūs kopīgojat personas datus, izmantojot mūsu vietnes vai mobilās lietojumprogrammas

 • Dažas no mūsu vietnēm vai mobilajām aplikācijām ļauj jums piešķirt piekļuvi vai dalīties ar Jūsu personas datiem ar citām personām vai organizācijām, kas sasaistītas ar vietnēm vai mobilajām aplikācijām, piemēram, konsultantiem, kas palīdz Jums lēmumu pieņemšanā, izplatītājiem, mašīnu ražotājiem un sociāliem medijiem.
 • Ja Jūs sasaistāt savu mobilo aplikāciju ar savu sociālo mediju kontu vai kopīgojat saturu no kādu no mūsu vietnēm savā sociālo mediju kontā, Jūs dalīsieties ar informāciju ar draugiem, kas saistīti ar Jūsu sociālo mediju kontu, ar citiem lietotājiem un ar sociālā mediju konta nodrošinātāju. To darot, Jūs pilnvarojat mūs veicināt šo informācijas apmaiņu, saprotot, ka kopīgotās informācijas izmantošanu regulēs sociālo mediju sniedzēja privātuma politika.

Mēs arī kopīgojam Jūsu personas datus, lai ievērotu piemērojamos likumus un noteikumus, lai īstenotu mūsu (un mūsu pārstāvju un grupas) tiesības, noteikumus un nosacījumus, privātumu, drošību un īpašuma tiesības.

 6. Sīkdatnes un līdzīgas tehnoloģijas

Savā Vietnē mēs izmantojam sīkdatnes. Sīkdatne ir neliels teksta fails, kas tiek glabāts Jūsu datorā, kad apmeklējat mūsu tīmekļa vietnes. Sīkdatnes mums palīdz identificēt Jūsu datoru, lai mēs varētu pielāgot Jūsu kā lietotāja pieredzi.

Tie arī palīdz mums izvērtēt, kā mūsu apmeklētāji izmanto mūsu tīmekļa lapas, ļauj mums izveidot funkcionālas Vietnes lapas un noderīgu saturu.

Mēs izmantojam pirmās puses sīkfailus, trešo personu sīkfailus un trešo personu pieprasījumus. Pirmās puses sīkdatnes ir sīkdatnes, kuras esam iestatījuši mēs, un tās var lasīt tikai mūsu Vietnē. Pēc noklusējuma katrā tīmekļa pārlūkprogrammā ir atļauti pirmās puses sīkfaili. Ja atspējojat pirmās puses sīkfailus, Vietne nevar izsekot Jūsu darbībām, pārejot no vienas lapas uz otru. Mēs izmantojam šāda veida pirmās puses sīkfailus: sesija, http only, secure un persistent.

Trešo personu sīkfailus nosaka trešās puses, galvenokārt reklāmas tīkli. Šīs sīkdatnes tiek atkārtoti lasītas citu vietņu apmeklējuma laikā, ja tiek veikti darījumi arī ar šiem uzņēmumiem. Piemēram, mēs varam izmantot sīkdatnes reklāmas funkcionalitātei no Facebook.

Trešās puses pieprasījumus veic lietotājs ārēja pakalpojuma īstenošanai. Neskatoties uz to, ka šie pieprasījumi nesatur sīkdatnes, tie joprojām var nodot informāciju trešajām personām. Piemēram, Google Analytics – izplatīts vietņu analīzes rīks, kas darbojas ar trešo personu pieprasījumiem.

Jūs varat pārvaldīt sīkdatnes savas tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumos. Ņemiet vērā, ka sīkdatņu bloķēšana var apturēt mūsu Vietnes pareizu darbību. 

 • YouTube. Šī Vietne izmanto trešo personu sīkdatnes, kad iegultie videoklipi tiek atskaņoti no Youtube. Šis režīms iestatīs sīkdatnes datorā pēc tam, kad noklikšķināsiet uz YouTube video atskaņotāja, un apkopotā informācija tiks koplietota ar Google un izmantota lietošanai tās reklāmas platformās. Plašāku informāciju par to, kā šī informācija tiek izmantota, varat izlasīt Google konfidencialitātes politikā.
 • Sociālo mediju spraudņi. Ja Jūs izvēlaties “kopīgot”, “patīk” vai “čivināt” funkciju ar draugiem caur Facebook, Twitter vai citiem sociālajiem tīkliem caur mūsu Vietnes sociālajiem spraudņiem, iespējams, Jums tiks nosūtītas sīkdatnes no šīm vietnēm. Mēs nekontrolējam šo sīkdatņu iestatīšanu, tāpēc, lūdzu, pārbaudiet šīs vietnes, lai iegūtu papildinformāciju par viņu sīkdatnēm un to, kā tās pārvaldīt. Mēs izmantojam reklāmguvumu uzskaites pikseļus un/vai pakalpojumus mūsu vietnē, lai novērtētu mūsu tiešsaistes reklāmu, piemēram, Google, Facebook un Twitter, tirgus izpētes un statistikas vajadzībām. Jūs varat uzzināt vairāk par to, kā tiek izmantoti Jūsu dati un kā Jūs varat atteikties no izsekošanas atsevišķās vietnēs.
 • Mēs izmantojam tādus atkārtotas mērķauditorijas atlases pakalpojumus kā Google Remarketing un Facebook Custom Audiences, kas ļauj mums nosūtīt Jums personalizētu reklāmu attiecīgajās platformās. Ja vēlaties iebilst pret izsekošanu, varat to izdarīt, izmantojot Digitālās reklāmas alianses rīku vietnē aboutads.info.
 • Facebook pikselis. Mēs savā vietnē izmantojam Facebook Pixel. Tas ļauj mums izsekot lietotāju uzvedībai un reklāmguvumiem pēc tam, kad viņi ir novirzīti uz mūsu vietni, noklikšķinot uz mūsu Facebook reklāmas. Tas ļauj mums izmērīt mūsu Facebook reklāmu efektivitāti tirgus izpētes un statistikas vajadzībām. Facebook var sasaistīt šo informāciju ar jūsu Facebook kontu un arī izmantot to saviem reklāmas mērķiem saskaņā ar Facebook datu izmantošanas politiku
 • Izmantojot Facebook reklāmas preferences, varat mainīt jūsu atļaujas vai atteikties no datu izmantošanas reklāmai Facebook un ārpus tās. 
 • Facebook custom audiences. Mēs izmantojam Facebook Custom Audiences Tas ļauj mums izveidot personalizētu reklāmu saviem lietotājiem, balstoties uz viņu uzvedību mūsu Vietnē. Plašāku informāciju par to, kā darbojas Facebook reklāmas, varat lasīt šeit. Izmantojot Facebook reklāmas preferences, varat mainīt Jūsu atļaujas vai atteikties no datu izmantošanas reklāmai Facebook un ārpus tās. 

 • Twitter. Mēs savā vietnē izmantojam Twitter Conversion Tracking uzskaites pakalpojumu. Twitter Conversion Tracking izseko lietotāju darbībām pēc tam, kad viņi ir apskatījuši reklāmas vai mijiedarbojušies ar reklāmām Twitter. Twitter Conversion Tracking ļauj piešķirt reklāmguvumus, piemēram, saites klikšķus, retweets vai “like” datus.
 • Ja vēlaties iebilst pret izsekošanu, varat to izdarīt, izmantojot Digitālās reklāmas alianses rīku vietnē aboutads.info.
 • Google mārketings. Mēs izmantojam Google AdWords un/vai Analytics mārketinga un atkārtota mārketinga pakalpojumus. Šie pakalpojumi ļauj mums parādīt reklāmas mērķtiecīgāk, lai lietotājiem parādītu viņiem interesējošas reklāmas. Izmantojot atkārtoto mārketingu, lietotājiem tiek parādītas reklāmas un produkti, kas saistīti ar viņu interesēm, balstoties uz viņu aktivitātēm citās vietnēs Google tīklā.
 • Mēs esam iespējojuši Google Analytics demogrāfisko datu un interešu pārskatu sniegšanu, kas sniedz mums ieskatu informācijā par uzvedību, kas saistīta ar apmeklētāju vecumu, dzimumu un interesēm anonīmā un apkopotā līmenī. Tas mums palīdzēs izprast pārlūkošanas paradumus, lai uzlabotu Jūsu pieredzi, apmeklējot mūsu vietnes.
 • Lai iegūtu papildinformāciju par Google datu izmantošanu mārketinga nolūkos, lūdzu, skatiet kopsavilkuma lapu: https://www.google.com/policies/technologies/ads, Google privātuma politika ir pieejama vietnē https://www.google.com/policies/privacy .
 • Ja vēlaties iebilst pret Google mārketinga pakalpojumiem, kas balstīti uz interesēm, varat to izdarīt, izmantojot Google piedāvātos iestatījumus un atteikšanās iespējas: http://www.google.com/ads/preferences.

7. Jūsu izvēles iespējas

Mēs piedāvājam Jums izvēlēties, kā vēlaties, lai mēs ar Jums sazināmies.

 • Saziņa pa e-pastu. Jūs varat pārtraukt Yara reklāmas e-pasta paziņojumu saņemšanu, izpildot atteikšanās norādījumus, kas norādīti šādos ziņojumos.
 • Lūdzu, ņemiet vērā, ka mēs izpildīsim Jūsu lūgumu pārtraukt reklāmas elektronisko paziņojumu saņemšanu no Yara. Tomēr mēs varam turpināt Jums sūtīt ar pakalpojumiem saistītus paziņojumus, piemēram, e-pastus, kas apstiprina pirkumus, kas veikti mūsu tīmekļa vietnes. Mēs varam glabāt informāciju lietvedībai, piemēram, lai nodrošinātu, ka mēs izpildām patērētāju pieprasījumus un nosūtām noteikta veida ziņojumus.
 • Ņemiet vērā, ka Jūs varat pārvaldīt, kā Jūsu mobilā ierīce koplieto atrašanās vietas informāciju ar Yara, kā arī to, kā Jūsu mobilais pārlūks apstrādā sīkdatnes un saistītās tehnoloģijas, pielāgojot mobilās ierīces privātuma un drošības iestatījumus. Lai uzzinātu, kā pielāgot iestatījumus, lūdzu, skatiet mobilā pakalpojumu sniedzēja vai ierīces ražotāja sniegtos norādījumus.

 8. Jūsu tiesības

Ciktāl to paredz piemērojamie tiesību akti, Jums var būt tiesības pieprasīt turpmāk minēto.

a) Piekļuves tiesības

 • Iegūt no mums apstiprinājumu par to, vai mūsu rīcībā ir vai nav personas dati par Jums, kā arī pieprasīt piekļuvi šādiem datiem un citai informācijai, kas attiecas uz šādiem datiem.
 • Iegūt savu personisko datu kopiju.

b) Tiesības uz labošanu

 • Pieprasīt izmainīt personas datus, ja tie ir nepareizi vai nepilnīgi.

c) Tiesības uz dzēšanu

 • Dzēst personas datus noteiktos gadījumos, piemēram, ja Jūs esat piekritis to izmantošanai, bet kopš tā laika esat atsaucis piekrišanu, vai ja tie tiek izmantoti nelikumīgi.

d) Tiesības uz ierobežotu apstrādi

 • Ierobežot personas datu izmantošanu noteiktos apstākļos.

e) Tiesības uz pārnesamību

 • Saņemt personas datus, ko esat iesniedzis Yara, strukturētā, plaši izmantojamā un mašīnlasāmā formātā.
 • Pārsūtīt šādus personas datus vai, ja tas ir tehniski iespējams, tos nosūtīt citam uzņēmumam, kas noteiktos apstākļos ir atbildīgs par to izmantošanu.

f) Tiesības iebilst vai atteikties

 • Iebilst pret Jūsu personas datu izmantošanu noteiktos apstākļos, tostarp saistībā ar tiešo mārketingu un gadījumos, kad Jūsu personas dati tiek izmantoti, pamatojoties uz Yara likumīgajām interesēm.
 • Jums ir arī tiesības atteikties no jebkāda tieša mārketinga, un to varat izdarīt, saņemtajos ziņojumos noklikšķinot uz pogas “atteikties”.

g) Tiesības atsaukt piekrišanu

 • Jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu, ja Jūsu personas datu izmantošana ir balstīta uz piekrišanu. Ņemiet vērā, ka, atsaucot piekrišanu, Jūsu datu izmantošana pirms jūsu atsaukšanas nebūs nelikumīga.

Ja vēlaties izmantot savas tiesības, nevilcinieties sazināties ar mums dataprivacy@yara.com. Lūdzu, ņemiet vērā, ka iepriekšminētās tiesības var tikt ierobežotas saskaņā ar piemērojamajiem likumiem.

Varat arī iesniegt sūdzību savas valsts datu aizsardzības iestādei vai tajā valstī, kurā notiek piemērojamo datu aizsardzības likumu pārkāpums. Datu aizsardzības iestāžu saraksts ir pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē

9. Cik ilgi mēs glabājam Jūsu datus?

Mēs glabājam Jūsu personas datus tik ilgi, cik nepieciešams vai ir atļauts, ņemot vērā mērķi(-us), kādēļ tie tika iegūti, un saskaņā ar piemērojamajiem likumiem. Kritēriji, ko izmanto, lai noteiktu mūsu glabāšanas periodus, ir šādi:

a) Laika ilgums, kurā esam ar Jums pastāvīgās attiecībās un piegādājam jums pieprasītos produktus/pakalpojumus (piemēram, tik ilgi, kamēr Jums ir konts mūsu vietnē vai Jūs pastāvīgi izmantojat pakalpojumus/mobilās lietojumprogrammas), vai lai Jūs varētu veikt savas darbības un ievērot glabāšanas prasības. Piemēram, vadošais noteikums attiecībā uz klienta personas datiem ir nepieciešamība atkārtoti novērtēt, vai saglabāt Jūsu datus pāris gadus pēc tam, kad pārstājat būt reģistrēts kā klients (piemēram, lai ļautu mums atbildēt uz sūdzībām vai jautājumiem, kuri joprojām var rasties). Tomēr ir arī citi faktori, kas var ietekmēt šo periodu, kā norādīts turpmāk.

b) Vai pastāv juridiskas saistības, kas uz mums attiecas (piemēram, likumi, kas mums prasa noteiktu laiku glabāt Jūsu darījumu uzskaiti, pirms mēs to varam izdzēst).

c) Vai glabāšana ir ieteicama, ņemot vērā mūsu tiesisko stāvokli (piemēram, saistībā ar piemērojamiem noilguma noteikumiem, tiesvedību vai reglamentējošu izmeklēšanu).

 10. Informācijas drošība

Yara rūpējas par Jūsu privātumu un ir uzņēmusies saistības nodrošināt personas datu drošību. Mēs esam ieviesuši atbilstošus tehniskos, fiziskos un organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu Jūsu personas datus no to zuduma, ļaunprātīgas izmantošanas vai grozīšanas. Mēs ierobežojam piekļuvi personas datiem personām, kurām tie vajadzīgi uzņēmējdarbības veikšanai.

 11. Personas datu pārsūtīšana uz citām valstīm

Personas datu pārsūtīšana uz trešo valsti ārpus EEZ, kas nenodrošina pienācīgu to aizsardzību, notiek tikai tad, ja tiek nodrošināti piemēroti drošības pasākumi, piemēram, ir spēkā saistoši korporatīvie noteikumi, kas atbilst ES standarta līgumu noteikumiem, vai saņēmēja puse ir sertificēta saskaņā ar ES un ASV privātuma ietvara prasībām.

Atklājot informāciju citām pusēm, kā tas aprakstīts šīs politikas 5. sadaļā, mums dažreiz ir jāpārsūta personas dati uz valsti ārpus EEZ, lai varētu sasniegt kādu no 5. sadaļā noteiktajiem mērķiem. Piemēram, mēs varam izmantot apakšprocesoru, kas reģistrēts ASV, Jums aizpildot tiešsaistes veidlapu, lai izpildītu Jūsu pieprasījumu. Šāda datu pārsūtīšana notiks tikai tad, ja tiks nodrošināti atbilstoši drošības pasākumi, kā tas aprakstīts iepriekš.
Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar šo, lūdzam sazināties ar mums caur kontaktpersonu, kas norādīta zemāk.

Yara var pārsūtīt apkopotus datus trešajām pusēm (vietējām un / vai ārvalstu), lai i) uzlabotu vai attīstītu Vietni vai jebkuru iekārtu, kas saistīta ar konkrētiem pakalpojumiem, un ii) nodrošinātu Vietnes un iekārtu pareizu darbību.

 12. Trešo pušu Privātuma politika

Šī Privātuma politika attiecas tikai uz personas datu vākšanu, izmantošanu un izpaušanu, ko veic Yara. Citām tīmekļa vietnēm, kuras var tikt sasniegtas caur šo Vietni, ir sava privātuma politika un prakse. Mūsu neatkarīgajiem tirgotājiem, piegādātājiem un darījumu partneriem arī ir savas privātuma politikas un prakses. Mēs iesakām iepazīties ar visu trešo pušu privātuma politiku, pirms sniedzat tām informāciju vai izmantojat to piedāvājumu vai reklāmu. Lai gan mēs cenšamies savā Vietnē ievietot saites tikai uz tādām vietnēm, kurām, tāpat kā mums, ir augsti datu drošības standarti un tiek nodrošināta cieņa pret privātumu, mēs nekādā veidā neesam atbildīgi par citu vietņu saturu vai privātuma ievērošanas praksi.

 13. Šīs politikas izmaiņas un grozījumi

Mēs ievietosim atsevišķu paziņojumu Vietnē un / vai citādi paziņosim Jums, kad būtiski mainīsim šo konfidencialitātes politiku vai veiksim tajā izmaiņas, kas var būt saistītas ar Jūsu tiesībām un ietekmēt tās. Tas tiks darīts pirms izmaiņu veikšanas.

Ja Jūs nevēlaties turpināt izmantot Vietni iepriekšminēto izmaiņu dēļ, Jums ir jāpārtrauc Vietnes izmantošana un jāpieprasa, lai Yara slēdz Jūsu kontu, sazinoties ar mums. Tas darāms, rakstot uz e-pastu  privacy.global@yara.com vai caur attiecīgo portālu, kur tas iespējams.

 14. Jurisdikcija un piemērojamie tiesību akti

Šo Privātuma politiku, izņemot saistošos vietējos likumus, pārvalda un interpretē saskaņā ar Norvēģijas likumiem, un tā ir pakļauta Norvēģijas tiesu neizņēmuma jurisdikcijai.

 15. Kā ar mums sazināties?

Lūdzam sazināties ar mums, ja Jums ir kādi jautājumi vai komentāri par mūsu privātuma praksi vai šo Privātuma politiku. Jūs varat kontaktēties ar mums tiešsaistē, sūtot e-pastu uz dataprivacy@yara.com. Jūs varat sazināties ar pasta starpniecību, to sūtot uz savu vietējo Yara biroju:

SIA Yara Latvija

Vienības gatve 109, 11. kabinets

Rīga, Latvija, LV-1058

Ja Jums ir nenovērstas bažas, Jums ir arī tiesības iesniegt sūdzību uzraudzības iestādei, kas ir kompetenta atrisināt šādu situāciju saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem vai Yara Datu Privātuma direktīvas attiecībā uz klientu, piegādātāju un biznesa partneru datiem publisko versiju.

 

Spēkā stāšanās datums: [30.04.2018.] / Pēdējoreiz atjaunināta: [29.10.2019.]