Pieaugošā informētība par gaisa piesārņojuma cēloņiem ir pievērsusi lielāku uzmanību lauksaimniecībai kā galvenajam amonjaka izmešu avotam.

Nav iespējams izvairīties no amonjaka izmešu nozīmīguma, jo tie negatīvi ietekmē cilvēku veselību, vidi un sabiedrību. Yara un lauksaimnieki kopīgi strādā, lai būtu daļa no risinājuma un samazinātu amonjaka izmešu radīto piesārņojumu, lai saglabātu mūsu jutīgās ekosistēmas un izveidotu tīrāku planētu nākotnei.

Apmēram 75% no amonjaka emisijām lauksaimniecībā rodas no lopkopības sistēmām un 22% no mēslošanas līdzekļiem. Ja saimniecība var samazināt amonjaka izmešus, saprotot, kur rodas zaudējumi, tas būs ieguvums gan videi, gan saimniecības slāpekļa izmantošanās efektivitātei. Videi saudzīgāku slāpekļa avotu izmantošana ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā samazināt amonjaka zudumus no mēslošanas līdzekļiem, un, ja tas būtu pilnībā ieviests, tas šobrīd varētu samazināt amonjaka emisijas Eiropā par 10%.

Kāpēc amonjaka emisijas ir svarīgas?

LV-Compaign-Splitted-Pictures1-1-compressor.pngLV-Compaign-Splitted-Pictures1-2-compressor.png

LV-Compaign-Splitted-Pictures2-1-compressor.pngLV-Compaign-Splitted-Pictures2-2-compressor.png

LV-Compaign-Splitted-Pictures3-1-compressor.pngLV-Compaign-Splitted-Pictures3-2-compressor.png

 

Kā risinājumi, kuru pamatā ir videi saudzīgi slāpekļa avoti, var samazināt saimniecībā veidojošās emisijas?

 

  • Zems iztvaikošanas zudums. Mēslojums uz amonija nitrāta bāzes nodrošina par 90% mazāk amonjaka zudumu nekā urīnviela lielākajā daļā saimniecību, kas noteikti EMEP emisijas koeficientos.
  • Uzticams risinājums. Kalcija amonija nitrāts ir spēcīgs risinājums, lai samazinātu amonjaka emisijas neatkarīgi no valdošajiem laikapstākļiem.

LV-Compaign-Splitted-Pictures4-1-compressor.pngLV-Compaign-Splitted-Pictures4-2-compressor.png

 


Jūs varētu interesēt arī:

Pārbaudiet savas saimniecības slāpekļa efektivitāti!

Mūsu slāpekļa efektivitātes kalkulators novērtēs Jūsu saimniecības līdzšinējo sniegumu un ieteiks, ko Jūs varat darīt, lai to uzlabotu.

Noskaidrot savas saimniecības N izmantošanas efektivitāti >

Yara piedāvātie risinājumi