Kā varat droši palīdzēt pabarot pieaugošo iedzīvotāju skaitu un arī rūpēties par mūsu planētu? 

Ir iespējams sasniegt abus mērķus vienlaikus. Mūsu pamatotie mēslošanas risinājumi nodrošina daudz mazākus siltumnīcefekta gāzu un amonjaka izmešus nekā citas alternatīvas. Priekšrocības, kas ir iegūtas izmantojot Yara risinājumus, ir vienkāršas gan mums, gan mūsu planētai – tīrāks gaiss, veselāka augsne un tīrāks ūdens.

Mazāk izmešu, tīrāks gaiss

Mēslošanas līdzekļi ietekmē lauksaimniecības izmešu kopējo daudzumu – no tiem rodas siltumnīcefekta gāzes, kas veicina globālo sasilšanu, un amonjaks, kas palielina gaisa piesārņojumu.

Lai gan amonjaka izmeši no minerālmēsliem veido relatīvi nelielu daļu no kopējā amonjaka izmešu apjoma lauksaimniecībā, tos ir vieglāk kontrolēt. Kāpēc amonjaka izmeši ir uzmanības centrā? Amonjaks negatīvi ietekmē gaisa kvalitāti un cilvēku veselību. Ar amonjaka izmešiem saistīto cilvēku elpceļu slimību ārstēšanai ir jātērē daudz naudas – tiek lēsts, ka Eiropā izmaksu slogs ir vairāk nekā seši miljardi eiro gadā. 

Esam apņēmušies palīdzēt mazināt oglekļa pēdas nospiedumu lauksaimniecībā, turpinot izstrādāt risinājumus, kuru mērķis ir mazināt siltumnīcefekta gāzu daudzumu un uzlabot gaisa kvalitāti, mazinot amonjaka izmešus.

Pēdējos sešos gados esam samazinājuši N2O (ļoti spēcīga siltumnīcefekta gāze) izmešus nitrātu ražošanas procesā Norvēģijā par 85%. Mūsu mērķis ir līdz 2050. gadam nodrošināt neitrālu oglekļa izmešu balansu.

Ieviešot Yara risinājumus slāpekļa izmantošanā, var par 18% samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešus uz katru tonnu kultūraugu, salīdzinot ar urīnvielu.

Wave1_Sustainability_10_%_lv_lv.png

Veselāka augsne un tīrāks ūdens

Tā kā nepieciešamā  slāpekļa daudzums dažādās lauka daļās var būt atšķirīgs, mēslošanas līdzekļa precīzas devas lietošana ir būtiska, lai augiem nodrošinātu nepieciešamo barības daudzumu. Ja iestrādāsiet pārāk maz, Jūsu raža cietīs. Izmantosiet pārāk daudz, augsnē paliks nitrāti, kas var tālāk ieplūst gruntsūdeņos. Mūsu slāpekļa pārvaldības  risinājumos ir apvienotas mūsu plašās zināšanas agronomijas jomā ar rīkiem un produktiem, kas aktīvi mazina slāpekļa pārslodzes un izskalošanās risku, vienlaikus saglabājot optimālu ražību.

Izvēloties savai saimniecībai pamatotus slāpekļa izmantošanas risinājumus, varat vienkāršā veidā radīt labvēlīgu ietekmi uz cilvēku veselību, uzlabojot gaisa kvalitāti un palēninot globālo sasilšanu, mazinot oglekļa pēdas nospiedumu, rēķinot to uz tonnu saražotās pārtikas. Lauksaimnieki un Yara kopā var sasniegt mūsu kopīgo mērķi – palielināt ražas, vienlaikus mazinot izmešu daudzumu.

 


Jūs varētu interesēt arī:

Pārbaudiet savas saimniecības slāpekļa efektivitāti!

Mūsu slāpekļa efektivitātes kalkulators novērtēs Jūsu saimniecības līdzšinējo sniegumu un ieteiks, ko Jūs varat darīt, lai to uzlabotu.

Noskaidrot savas saimniecības N izmantošanas efektivitāti >

Yara piedāvātie risinājumi