Jūsu saimniecības ražīgums ir atkarīgs no slāpekļa, neatkarīgi no tā iegūšanas veida – no organiskiem vai minerāliem avotiem. Tomēr slāpekļa savienojumu īpašību dēļ šā elementa ciklam ir raksturīga izskalošanās un daļa slāpekļa vienmēr tiek zaudēta. Slāpekli saturoši mēslošanas līdzekļi un precīza audzēšana ir Jūsu labākie ieroči pret slāpekļa zudumu un efektivitātes trūkumu.

LV-Compaign-Splitted-Pictures9-1-compressor.pngLV-Compaign-Splitted-Pictures9-2-compressor.png

 

Kāpēc jākontrolē izskalošanās?

Izskalošanās notiek, kad kustīgie nitrāti no minerālā slāpekļa krājumiem sakņu zonā tiek izskaloti spēcīgās lietusgāzēs. Tas nozīmē neefektīvu lietojumu un videi kaitīgu procesu. Liela nitrātu koncentrācija veicina ūdensteču eitrofikāciju, kas var izraisīt aļģu ziedēšanu un mazināt skābekļa saturu ūdenī.

Kas rada slāpekļa izskalošanos?

Lieli neizmantotā slāpekļa daudzumi un laba drenāža augsnē, kā arī spēcīgas lietusgāzes ir galvenie izskalošanās cēloņi. Mēslošanas līdzekļu daudzuma mazināšana pati par sevi ne vienmēr mazinās slāpekļa atlikumus, bet tā var krasi samazināt ražu. Vienīgais risinājums ir nodrošināt, lai slāpekļa izmantošana būtu pielāgota kultūraugu vajadzībām.

Wave2_NitrogenLeaching_10WaysToReduce_lv_lv.png

Iegūstiet rīkus, kas var palīdzēt precīzā slāpekļa lietošanā

  • Digitālie precīzās lauksaimniecības rīki, piemēram, Yara N- Testeris un Yara N- Sensors, mēra kultūraugu slāpekļa pieprasījumu, lai Jūs varētu nodrošināt pareizo daudzumu pareizajā laikā un vietā.


Jūs varētu interesēt arī:

Pārbaudiet savas saimniecības slāpekļa efektivitāti!

Mūsu slāpekļa efektivitātes kalkulators novērtēs Jūsu saimniecības līdzšinējo sniegumu un ieteiks, ko Jūs varat darīt, lai to uzlabotu.

Noskaidrot savas saimniecības N izmantošanas efektivitāti >

Yara piedāvātie risinājumi