Pareiza mēslošanas līdzekļa izvēle ir viena no efektivitātes palielināšanas daļām. Būtiska ir piemērota un līdzsvarota slāpekļa lietojumā pamatotu risinājumu izmantošana, lai nodrošinātu, ka lietotais daudzums nav mazāks vai lielāks kā nepieciešams.

Slāpekļa lietojumā pamatoti risinājumi ir daļa no pastāvīga efektivitātes palielināšanas procesa, kas sākas ilgi pirms mēslošanas līdzekļa izmantošanas un dod ilgstošu labumu pēc  kultūraugu novākšanas.

 Pamatoti slāpekļa izmantošanas  risinājumi var palīdzēt uzlabot  saimniecības efektivitāti pirms un pēc mēslošanas, kā arī tās laikā.

Pirms mēslošanas: precīzi mērījumi pareizai dozēšanai

Ja nav precīzu datu reāllaikā par augu barības vielu vajadzībām, izmantotais daudzums var būt neatbilstošs. Pārāk mazs daudzums noplicinās augsni un pazeminās ražas kvalitāti. Pārsniedzot devu, ne tikai tiks izšķiesta nauda mēslošanas līdzekļiem, bet slāpekļa atlikumi augsnē arī radīs negatīvu ietekmi uz vidi.

Precīzus mērījumus uz lauka atvieglo digitālie rīki, piemēram, Yara N testeris, ar ko var mērīt slāpekļa vajadzības konkrētā laukā. Šī informācija nodrošinās iespēju iegūt optimālu ražību.

Mēslošanas laikā: precīza un vienmērīga izkliedēšana

Precīza slāpekļa daudzuma vienmērīga izkliedēšana ir svarīgs efektivitātes palielināšanas faktors. Svarīgi ir izmantot augstas kvalitātes, cietas granulas, kas nodrošina precīzu izkliedēšanu, īpaši mainīgos laikapstākļos. Lietojot urīnvielu saturošus produktus, pat viegla vēja pūsma var radīt būtiskas izkliedēšanas kļūdas.

Lai uzlabotu izkliedēšanas rādītājus, Yara piedāvā digitālos instrumentus, lai nodrošinātu mainīgo slāpekļa pieprasījumu dažādās lauka vietā. Yara N- Sensors veido vienu no mūsdienīgākajām pieejamajām slāpekļa mainīgas intensitātes lietošanas kartēm.

Wave1_Efficiency_ProteinContent_lv_lv.png

Pēc mēslošanas: efektīvāka uzņemšana, lai iegūtu lielāku ražu un mazinātu slāpekļa atlikumu

Augi dod priekšroku nitrātu formas slāpeklim. Tad seko amonija un amīdu formas slāpeklis, kas veic transformāciju, līdz kļūst par augiem uzņemamo nitrātu formas slāpekli. Jebkura transformācija rada zudumus.  

Izvēloties slāpekli saturošu mēslošanas līdzekli, kas darbojas visefektīvāk, tādejādi  nodrošināsiet labāku izmantošanās efektivitāti  katram iestrādātajam mēslošanas līdzekļa kilogramam. Yara veiktajos lauka pētījumos, salīdzinot risinājumus, kuros ir izmantoti CAN un analoģisks daudzums urīnvielas, ar CAN ir iegūtas par līdz pat 9% lielākas ražas.

Ātra slāpekļa uzņemšana, dalīta lietošana un pareiza lēmumu pieņemšana par N normām nodrošina labāku kontroli pār augsnē atlikušā slāpekļa daudzumu, kad augi ir uzņēmuši vajadzīgās barības vielas. Liekais slāpeklis , kas ir palicis augsnē pēc ražas novākšanas, var ieplūst zem sakņu zonas un nokļūt gruntsūdeņos.

Piemēram, CAN mēslojums augsnes skābumu palielina tikai nedaudz, tāpēc var ietaupīt gan laiku, gan naudu, kas būtu jātērē kaļķošanai pēc ražas novākšanas, lai līdzsvarotu pH līmeni augsnē.

LV-Compaign-Splitted-Pictures6-1-compressor.pngLV-Compaign-Splitted-Pictures6-2-compressor.png

 


Jūs varētu interesēt arī:

Pārbaudiet savas saimniecības slāpekļa efektivitāti!

Mūsu slāpekļa efektivitātes kalkulators novērtēs Jūsu saimniecības līdzšinējo sniegumu un ieteiks, ko Jūs varat darīt, lai to uzlabotu.

Noskaidrot savas saimniecības N izmantošanas efektivitāti >

Yara piedāvātie risinājumi