Kā uzlabot sīpolu mizas izskatu

Vesela miza ir galvenais sīpolu izskata rādītājs svaigo dārzeņu tirgū.

Turklāt sīpolu mizas stiprums ir svarīgs, lai palīdzētu novērst slimības un glabāšanas problēmas. Mizas plaisāšana var būt nepietiekama augsnes mitruma rezultāts. Sabalansēta barības vielu programma ir arī būtiska, lai nodrošinātu, ka sīpolu veselās mizas kvalitāte atbilst tirgus prasībām.

Slāpeklis uzlabo sīpolu mizas kvalitāti

Pētījumi rāda, ka slāpeklis pozitīvi ietekmē sīpolu mizas kvalitāti, palielinot ārējās mizas īpatnējo svaru. Tas ir ļoti svarīgs glabāšanas faktors.

Effect of nitrogen rate on onion skin quality

Kalcija nitrāts palielina sīpolu mizas pigmenta daudzumu

Pētījumi rāda, ka laba apgāde ar kalcija nitrātu palielinās arī kvercetīna koncentrāciju sīpolos. Kvercetīns ir dzeltens pigments, kas uzlabo mizas krāsas intensitāti un sīpolu glabāšanas īpašības. Tas ir antioksidants un palīdz uzlabot cilvēku veselību, samazinot holesterīna līmeni, kontrolējot asinsspiedienu un palielinot toleranci pret noteiktiem alergēniem. Kalcija trūkuma rezultātā sīpoliem ir mazāks blīvums un sliktāka kvalitāte, kā arī  mīkstāka miza.

Effect of calcium on onion skin pigmentation

 

Varš uzlabo sīpolu mizas krāsu

Pietiekami vara krājumi ir svarīgi sīpolu mizas un sīpolu masas veidošanai, kas ir saistīts ar šī elementa lomu lignīna ražošanā. Pētījumi rāda, ka varš var uzlabot mizas krāsu.

Effect of copper on onion skin finish