Kā palielināt sīpolu un ķiploku ražu

Ražas potenciāls tiek sasniegts brīvi nosusinātās augsnēs, kur ūdens nav ierobežojošs un barības vielas ir viegli pieejamas.

Temperatūras izmaiņas un sausuma radītais stress var nopietni ietekmēt ražu augšanas kritiskajos periodos.  Augu stādīšanas blīvums un atstarpes ir būtiskas sīpolu un ķiploku izmēra un ražas izveidē.  Raža ir lielāka, ja loki veidojas ātri un pēc tam tiek saglabāti ilgu laiku pirms sīpolu veidošanās. 

Sīpoliem un ķiplokiem ir samērā zema barības vielu uzņemšanas efektivitāte seklās sakņu sistēmas dēļ, kas ir blīva, ar īsām saknītēm un kuru nav daudz. Tāpēc, lai sasniegtu optimālu ražu, ir svarīgi barības vielas lietot bieži, pēc iespējas tuvāk sakņu zonai un viegli uzņemamās formās.

Makroelementu uzņemšana sīpoliem

Galvenie barības vielu analīzes rādītāji liecina, ka slāpeklis un kālijs ir sīpoliem un ķiplokiem relatīvi visnepieciešamākās barības vielas. Tie ir svarīgi, lai sasniegtu augstu ražu. 

Macronutrient removal by onions

Lai apmierinātu augu prasības un nodrošinātu vēlamo ražu, nepieciešams liels slāpekļa daudzums. Tomēr ir svarīgi nepārdozēt slāpekli, jo īpaši sīpoliem, jo tas var aizkavēt sīpolu briedumu, mīkstināt tos un novest pie puves glabāšanas laikā. 

Mikroelementu uzņemšana sīpoliem

Lai gan ražas un sīpolu kvalitātes nodrošināšanai ir nepieciešams neliels  mikroelementu daudzums, ir būtisks pareizs šo mikroelementu līdzsvars.

Micronutrient removal in onion

Sīpoliem galvenie nepieciešamie mikroelementi ir bors,dzelzs un cinks. Tie ietekmē ražu un kvalitāti. Cinks ietekmē arī sēklu dīgšanu.