Kā ietekmēt sīpolu daudzumu

Iegūto sīpolu izmēru galvenokārt ietekmē augu blīvums uz m2.

Stādot/sējot  blīvāk, var iegūt lielāku sīpolu skaitu no ha, bet tie būs mazāki. Tāpēc ir svarīgi pielāgot stādīšanas blīvumu, lai iegūtu vēlamā sīpola izmēra maksimālo ražu. Sabalansēta kultūraugu mēslošana ir svarīga, lai palīdzētu sasniegt ražas potenciālu.

Slāpeklis

Slāpeklis ir viena no vissvarīgākajām barības vielām, kas nepieciešama, lai iegūtu lielu sīpolu ražu. Ir zināms, ka sīpoli to patērē daudz, un tonnas ražas iegūšanai sīpoli var uzņemt 2–3 kg slāpekļa.

Sīpolu šķirnes ievērojami atšķiras ar ražas potenciālu un atšķiras ar prasībām pēc N. Augsti ražīgām šķirnēm parasti nepieciešams vairāk slāpekļa nekā ar zemu ražību. Ar plānotās ražas līmeni 60 t/ha iesaka izmantot 120-160-180  kg/N uz 1 ha. Sīpoli izmanto ļoti maz N (mazāk nekā 5% no kopējā daudzuma) pirms paša sīpola veidošanās. Visvairāk slāpeklis tiek izmantots straujas sīpola veidošanās laikā. Ir svarīgi slāpekli lietot pareizajā laikā, lai optimizētu N izmantošanas efektivitāti noteiktam sīpolu augšanas periodam. Līdz ar to dalīta slāpekli saturošu  mēslošanas līdzekļu izmantošana dos vislabāko rezultātu.Viens no ieteikumiem ir izmantot YaraMila 8-11-23 vai 11-11-21 pirms sīpolu sējas500 -700 kg/ha. Un papildmēslošanai izmantot YaraLiva Tropicote vai YaraLiva Nitrabor ar devu 500-600 kg/ha,to sadalot.

Effect of nitrogen rate on onion bulb yield

Kalcija nitrāts 

Analīzes apstiprina, ka šī ir viena no efektīvākajām slāpekļa formām augstas ražas iegūšanai.

Effect of nitrate source on onion yield

Kālijs

Kālijs ir svarīgs, lai iegūtu augstu sīpolu ražu.

Effect of potassium on onion yield

Tā ir otra visvairāk izmantotā barības viela, un uzņemšanas maksimums notiek sīpola veidošanās un augšanas laikā. Tomēr ir jāuzmanās, jo pārmērīga kālija lietošana var ražu samazināt. Tiek aplēsts , ka 60 t/ha lielas sīpolu ražas iegūšanai , atkarībā no augsnes K nodrošinājuma, ir nepieciešams izmantot 140 -180 kg/ha kālija, izteikts kā K2O.