Kā palielināt ūdens izmantošanas efektivitāti kartupeļu audzēšanā

Strauji augošs, veselīgs kartupelis, kas ir pilnībā nodrošināts ar nepieciešamo mēslojumu, padara efektīvāku ūdens izmantošanu un maksimāli palielina ražu.

Kompānijas Yara izstrādātie ieteikumi kultūrauga barības vielu lietošanai – tādi kā šajā tīmekļa vietnē norādītie – palīdz augam ūdeni izmantot produktīvāk, veicinot spēcīgu augšanu un augstu ražu, samazinot ūdens drenāžu un tiešo iztvaikošanu.

Regulāra mēslojuma izmantošana veicina auga iesakņošanos, nodrošinot labāku ūdens ieguvi no augsnes.

Augu meslošana un ūdens izmantošanas efektivitāte

Labi sabalansēta auga barošana arī maksimāli palielina lapotnes efektivitāti - spēcīga lapotne samazina augsnes iztvaikošanu, radot augam ēnojumu, kas saglabājas ilgāku laika periodu.

Kālijs (veicot osmotisko funkciju) un slāpeklis (kā iekšējas hormonu un ksilēmas pH regulācijas rezultāts) ir svarīgi efektīvai un optimālai CO2 uzņemšanas regulācijai un kontrolei, kā arī ūdens zudumu novēršanai.

Visbeidzot, izmantojot visaptverošas, taču individuāli pielāgotas mēslošanas programmas, kas nodrošina, ka augam netrūkst nevienas barības vielas, palielinās raža, tādējādi izaudzējot vairāk kartupeļu bumbuļu uz vienu nokrišņu vai apūdeņošanas ūdens mm.

Yara apzinās, ka ūdens izmantošanas efektivitātes celšana kļūst arvien svarīgāka, ņemot vērā ūdens apgādes nepietiekamību pasaulē. 

Patiesi, 2.8 miljoni cilvēku dzīvo reģionos ar nepietiekamu ūdens daudzumu, tāpēc zināšanas par to, kā vislabāk izmantot šo ierobežoto resursu, ir fundamentāli svarīgas ilgtspējīgai augkopībai.