Palielināta ūdens izmantošanas efektivitāte eļļas rapša ieguvē

Veselīgs, strauji augošs eļļas kultūraugs, kas ir ticis pilnīgi apgādāts ar mēslojumu, padara efektīvāku ražības palielināšanai nepieciešamā ūdens izmantošanu.

Kompānijas Yara augu barošanai izstrādātie ieteikumi kultūraugiem palīdz padarīt produktīvāku ūdens izmantošanu, veicinot spēcīgu augšanu un augstu ražību, kā rezultātā notiek lielāka transpirācija un mazāka mēslojuma nokļūšana vidē, kā arī samazinās tiešā iztvaikošana. 

 Augu meslošana un ūdens izmantošanas efektivitāte

Regulāra mēslošanas līdzekļu izmantošana veicina augu sakņu sistēmas veidošanos, tādējādi nodrošinot labāku ūdens uzņemšanu no augsnes.

Sabalansēta augu mēslošana sekmē arī spēcīgas lapotnes veidošanos, kas savukārt samazina iztvaikošanu no augsnes, jo uz ilgāku laiku rada lauka apēnojumu. 

Kālijs (veicot osmotisko funkciju) un slāpeklis (kā iekšējās hormonu un ksilēmas audu pH sistēmas regulēšanas rezultāts) ir būtiski efektīvai un optimālai CO2 uzņemšanas regulācijai un kontrolei, kā arī ūdens zudumu novēršanai caur atvārsnītēm. 

Izmantojot visaptverošas, speciāli pielāgotas mēslošanas programmas, kas nodrošina to, ka netrūkst nevienas barības vielas, palielinās raža, kā rezultātā konstatējama lielāka produkcijas ieguve uz katru nokrišņu milimetru vai apūdeņošanai izmantotā ūdens vienību.