Palielināta ūdens izmantošanas efektivitāte auzu audzēšanā

Veselīgs, strauji augošs kultūraugs, kas ir ticis pilnīgi apgādāts ar mēslojumu, padara efektīvāku ražības palielināšanai nepieciešamā ūdens izmantošanu.

Kompānijas Yara augu barošanai izstrādātie ieteikumi - piemēram, šajā mājaslapā atrodamie - kultūraugiem palīdz padarīt produktīvāku ūdens izmantošanu, veicinot spēcīgu augšanu un augstu ražību, kā rezultātā notiek lielāka transpirācija, mazāka izskalošanās, kā arī samazinās tiešā iztvaikošana.

Efektīga ūdens izmantošana

Regulāra mēslošanas līdzekļu izmantošana veicina augu sakņu sistēmas veidošanos, tādējādi nodrošinot labāku ūdens uzņemšanu no augsnes.

Sabalansēts augu uzturs sekmē arī spēcīgas lapotnes veidošanos, kas, savukārt, samazina iztvaikošanu no augsnes, jo uz ilgāku laiku rada lauka apēnojumu. 

Kālijs (veicot osmotisko funkciju) un slāpeklis (kā iekšējās hormonu un ksilēmas audu pH sistēmas regulēšanas rezultāts) ir būtiski efektīvai un optimālai CO2 uzņemšanas regulācijai un kontrolei, kā arī ūdens zudumu novēršanai caur atvārsnītēm. 

Visbeidzot, izmantojot visaptverošas, speciāli pielāgotas mēslošanas programmas, kas nodrošina to, ka netrūkst nevienas barības vielas, palielinās raža, kā rezultātā konstatējama lielāka produkcijas ieguve uz katru nokrišņu milimetru vai apūdeņošanai izmantotā ūdens vienību.

Kompānija Yara apzinās, ka tās uzlabotā "ūdens izmantošanas efektivitāte" kļūst arvien svarīgāka, ņemot vērā pasaulē pastāvošo ūdens apgādes nepietiekamību. Jo patiesi - 2.8 miljardi cilvēku dzīvo reģionos, kur trūkst laba ūdens, līdz ar to ilgtspējīgas lauksaimniecības pamatā ir lēmumi, kas ir vērsti uz šī ierobežotā resursa visoptimālāko izmantošanu.