Noderīgi
septembris 30, 2022

Yara Latvija agronomu ieteikumi kviešu mēslošanai šosezon

Šīs nedēļas laikapstākļi ļauj ziemāju labību sējumiem attīstīties ar pilnu jaudu. Vienā daļā saimniecību ir novērojams, ka ziemāji tikko ir sākuši augšanu. Ja sēšanas termiņš ir bijis konkrētajam reģionam optimāls, laikapstākļi augšanai labvēlīgi un nokrišņu daudzums ir bijis pietiekošs, tad ziemāji šobrīd varētu būt sasnieguši AS 10 – 14.


Sakņu sistēmas stimulēšana 

Ņemot vērā laikapstākļu ietekmi un dažādos sēšanas termiņus, daļā sējumu ir nepieciešama sakņu sistēmas stimulēšana, ko iesakām veikt ar  YaraVita ZEATREL 3 l/ha vai YaraVita KOMBIPHOS 3 l/ha smidzinājumu, nodrošinot enerģijas procesu norisi un sakņu sistēmas attīstību. Vai arī ar YaraVita STARPHOS CMZ 3 l/ha, kas ir fosfora un Mn, Cu, Zn kombinācija.

Atceramies par vajadzīgo mikrolementu nodrošināšanu!

Ja apskatot ziemāju sējumus varam konstatēt, ka ziemāji sasnieguši vismaz AS 12 un arī sakņu sistēma attīstās vienlīdz labi, tad varam domāt par tāda ārpussakņu mēslojuma lietošanu, kas nodrošinās ziemājiem vajadzīgos mikroelementus. No Yara produktu portfeļa mikroelementu nodrošināšanai var izmantot YaraVita GRAMITREL 0,7- 1 l/ha vai YaraVita CEREIS 0,7 - 1 l/ha vai YaraVita MANCOZIN 0,5 - 0,7 l/ha. Šie produkti satur galvenos mikroelementus, kas nepieciešami pilnvērtīgai labības attīstībai, īpaši ziemas kviešiem un miežiem. Tāpat mikroelementi, kas lietoti rudenī veicina auga aizsargspēju palielināšanos –  tādejādi veicinot labāku ziemāju labības pārziemošanu.

 

Atgādinām, ka pārbaudīt izvēlēto produktu kombinācijas jaukšanās iespējamību var ar Yara piedāvātās aplikācijas Tankmix palīdzību.

 

Yara Latvija atgādina: mēslošanas līdzekļus lietojiet tikai atzītas nepieciešamības gadījumā,izvērtējot auga un augsnes nepieciešamību pēc barības vielām konkrētajā attīstības periodā un pēc konsultācijas ar agronomu. 

Informāciju sagatavoja:

Sandra Mediņa - Tolmane, Yara agronome Latvijā©